Twoja strona została zaatakowana? Zamów odwirusowywanie WordPressa

Zleć usuwanie wirusów WP na wpmagus.pl/uslugi/usuwanie-wirusow-malware-czyszczenie-skutkow-infekcji-ataku/

WordPress okazał się w ciągu ostatnich kilkunastu lat tak wziętym CMS-em, iż liczbę sklepów oraz witryninternetowych działających z jego użyciem szacuje się w tym momencie na setki milionów. Powszechność korzystania z tego systemu zarządzania treścią sprawia, że strony postawione na WordPressie są atrakcyjnym celem ataków hakerów. W sytuacji zainfekowania strony malware, niezbędne będzie czyszczenie zawirusowanego WordPressa.

Komu zlecić usuwanie malware z WordPressa?

Strona wysyła wiadomości-śmieci? Nie dajesz rady się zalogować? Wpisy na stronie zostały zmienione bez Twojej ingerencji? A może na witrynie pojawiły się przekierowania do obcych Ci portali? To jedynie kilka z możliwych objawów alarmujących o zainfekowaniu strony. W takich sytuacjach konieczne jest ekspresowe działanie, żeby usunąć powód infekcji, a w konsekwencji przywrócić stronę do poprawnego funkcjonowania. Usuwanie malware z WordPressa często przekracza wiedzę osób, które codziennie zajmują się tylko projektowaniem sklepów oraz stron www na tym CMS-ie, zatem czyszczenie WordPressa ze złośliwego oprogramowania albo po atakach cyberprzestępców należy powierzyć profesjonalistom od tego rodzaju zadań.

Usuwanie infekcji ze strony internetowej – wnikliwe sprawdzenie baz danych oraz plików strony

Profesjonaliści podejmujący się usuwania wirusów ze stron tworzonych na WordPressie podczas swoich czynności naprawczych przeprowadzają drobiazgowe sprawdzenie plików oraz baz danych strony. Badają kod zainstalowanych na stronie szablonów i wtyczek, a także pliki wp-config i htaccess. W toku czyszczenia zawirusowanego WordPressa implementowane są na stronie dodatkowe zabezpieczenia, które ograniczą zagrożenie powtórnej ataków. Jeśli długookresowa infekcja spowodowała dodanie strony do spisu wykluczeń (między innymi w oprogramowaniu antywirusowym), po usunięciu malware z WordPressa specjaliści mogą podjąć również wymagane kroki w celu wykreślenia jej z tego rodzaju katalogów. Okresowe uaktualnianie systemu zarządzania treścią i stosowanych na stronie wtyczek jest niezmiernie ważne, gdyż naprawa wszystkich skutków cyberataku nie daje pewności, iż taki kazus nie powtórzy się w późniejszym okresie.

"Solith Software" Krzysztof Dróżdż

Mob.: +48 609-708-890
E-mail: [email protected]