Skąd czerpać wiedzę o ciekawych atrakcjach turystycznych w Małopolsce?

Wszystko, co warto wiedzieć o najpiękniejszych miejscach w Małopolsce, przeczytasz na visitmalopolska.pl/pl/strona-glowna.

Pomimo, że Małopolska to jedno z mniejszych polskich województw, ma ono mnóstwo do zaoferowania zarówno turystom zza granicy, jak i z innych części kraju. Dzieje się tu dużo, zatem nieraz ciężko odnaleźć się w gąszczu informacji o najnowszych imprezach kulturalnych czy sportowych i godnych zobaczenia zabytkach w Małopolsce.

Skąd czerpać kompleksowe informacje o ciekawych miejscach w Małopolsce?

Aby przedstawić potencjalnym zwiedzającym ciekawe miejsca turystyczne tego regionu, powstała witryna visitmalopolska.pl. Publikowane są tu informacje nie tylko o bardziej i mniej znanych miejscach oraz zabytkach w tym województwie, jak również o ekspozycjach i imprezach kulturalnych, folklorystycznych czy sportowych organizowanych na jego obszarze. Strona prowadzona w ramach projektu Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. W czym pomoże portal? Podróżnicy planujący przyjazd do Małopolski o razu na głównej stronie spostrzegą mapę, na której w mgnieniu oka znajdą Centra Informacji Turystycznej, kempingi, hotele i pensjonaty, a także zabytki i muzea położone w miastach Małopolski. Serwis pomaga zaplanować wizytę na południu Polski również pod względem logistycznym, prezentując informacje zarówno o dworcach i lotniskach, jak i o wypożyczalniach pojazdów i parkingach. Ponadto dla tych, którzy z różnych powodów nie mogą odwiedzić Małopolski osobiście, strona przygotował wirtualne spacery prezentujące m.in. regiony agroturystyczne, zamek na Wawelu czy piękno lokalnego folkloru.

Wykaz konsulatów i przydatne rozmówki – niezbędne informacje dla turystów z zagranicy

Visitmalopolska.pl nie zaniedbuje także przyjezdnych z zagranicy, którzy ochoczo przyjeżdżają do Krakowa, Zakopanego oraz innych górskich miejscowości. Newsy dodawane na portalu publikowane są w związku z tym w języku angielskim, ale także w między innymi w języku niemieckim, francuskim, włoskim oraz hiszpańskim. Turyści z zagranicy znajdą tu spis ambasad oraz konsulatów zlokalizowanych na terenie Małopolski. Niezmiernie przydatna dla obcokrajowców może być również podstrona Rozmówki, gdzie poznają najpopularniejsze wyrażenia i sformułowania, które umożliwią im dogadać się z Polakami w przeróżnych sytuacjach, które mogą się im przydarzyć w trakcie pobytu w Polsce.

Kontakt:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego