Wynajem prywatnego detektywa

Kim jest prywatny detektyw? Już od XIX wieku rozwijała się ta profesja, a użycie niezwykłych i fascynujących metod dedukcji znalazło swoje odzwierciedlenie w literaturze czego przykładem jest na przykład bohater literacki Sherlock Holmes. Fraza “detektyw” pochodzi z łaciny i oznacza „odkrywać”, „wykrywać”, „wyjawić”.
Praca detektywa skupia się na przeprowadzeniu śledztwa, podczas którego korzysta z rozumowania logicznego i innych niejawnych metod dochodzenia. Na podstawie zebranych dowodów, faktów, przesłanek przeprowadza proces dedukcji co ma na celu zidentyfikowanie właściwych wniosków. Prywatny detektyw nawet prowadząc rozpoznanie zdarzenia zlecone przez klienta musi posiadać licencję, gdyż jego zeznania mogą mieć duże znaczenie w sprawach sądowych czy czynnościach sprawdzających policji.

Zakres pracy detektywa

Korzystanie z usług prywatnych detektywów staje się coraz częstsze. W dzisiejszych czasach biura detektywistyczne prowadzone są w sposób odpowiedzialny i kompetentny, a każda charakterystyczna przesłanka czy wiadomość od klienta ma znaczenie. Przede wszystkim wachlarz takiej działalności to zbieranie wrażliwych, tajnych informacji często dotyczących postępowań karnych i cywilnych, szukanie mienia, osób zaginionych lub ukrywających się, dokonywanie analizy wiarygodności świadków i dokumentów, wywiązywania się z obowiązków finansowych i ubezpieczeniowych. Wysokie zapotrzebowanie na detektywów wynika z faktu, że coraz częściej jesteśmy oszukiwani, a jako strona poszkodowana ciężko jest poprzeć dowodami nasze racje i motywy. By chronić własne interesy wiele oszustw jest maskowanych, a oświadczenia osób postronnych i świadków są przekłamane. Jedynie detektyw jest w stanie ustalić jednolitą wersję i dojść do prawdy.