Uszczelnianie okien drewnianych – zadbaj o komfort domowników

W tym miejscu dowiesz się, kto oferuje uszczelnianie okien PCV

Na komfort lokatorów ma ogromny wpływ stan techniczny okien. Okna zabezpieczają mieszkanie przed mrozem i wilgocią, ale też separują je od ulicznego zgiełku. Źle wyregulowane bądź uszkodzone okna nie gwarantują właściwych warunków, co nie tylko negatywnie oddziałuje na samopoczucie i zdrowie mieszkańców, ale również, ze względu na pokaźne straty cieplne, na wysokość kosztów ogrzewania. To najważniejsze powody ku temu, żeby zatroszczyć się o stolarkę otworową i dostrzec nieszczelne okna. Doradzamy, jak działać w takiej sytuacji.

Nieszczelne okna – o czym warto wiedzieć?

Według specjalistów, inspekcję stanu technicznego okien powinno się wykonać przynajmniej raz na 12 miesięcy. Nie warto tego zaniedbywać, bo po tym okresie możliwe usterki mogą stać się tak poważne, że nie wyeliminuje ich zwykła regulacja. Nieszczelne okna plastikowe lub drewniane można zidentyfikować po pojawiającym się oporze przy zamykaniu i otwieraniu. Im więcej siły trzeba włożyć w naciśnięcie klamki, tym większe zapewne są rozszczelnienia i, w konsekwencji, utrata ciepła.

Jak wykonać uszczelnienie okien?

Uszczelnianie okien drewnianych, ale również tych wytworzonych z innych surowców, polega w głównej mierze na ich wyregulowaniu (zwykle służy do tego śruba umieszczona na wewnętrznym boku ramy) oraz wymianie uszczelek, które w kontakcie z wiatrem, niskimi i wysokimi temperaturami, jak również wilgocią mogą już w kilka miesięcy utracić swoje właściwości. Uszczelnianie okien wymaga doświadczenia i fachowych umiejętności. Jeśli ich nie posiadamy, nie powinniśmy rozpoczynać pracy na własną rękę. Lepiej zrobimy zostawiając to profesjonalnej firmie, która oferuje uszczelnianie okien PCV i drewnianych – tym bardziej, że tego typu przedsiębiorstwa działają już nie tylko w Warszawie czy innych dużych miastach, ale też i w małych miejscowościach.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]