Usługi biura rachunkowego – oszczędność i wygoda

Odwiedź biuro rachunkowe Katowice - skorzystaj z usług specjalistów

Prowadzenie finansów w niewielkich przedsiębiorstwach jest zazwyczaj powodem sporych problemów. Drobne podmioty zazwyczaj nie są w stanie zatrudnić specjalisty ds. finansów na stałe, zaś ich właściciele nie zawsze potrafią sumiennie pokierować budżetem. Na szczęście rozwiązanie tej sytuacji będzie prostsze niż sądzi wielu z nas – należy tylko zdecydować się na pomoc oferowaną przez biuro rachunkowe. Jakie jednak korzyści dzięki temu zyskamy? Jak zyskać gwarancję tego, iż poziom współpracy będzie zadowalający?

Nie musisz zatrudniać księgowego – korzystaj z pomocy biura rachunkowego

Na współpracę z biurem rachunkowym powinniśmy zdecydować się głównie z uwagi na dobro finansów. Kiedy powierzymy finanse firmy specjalistom, zyskamy gwarancję, że możliwe kontrole fiskusa nie skończą się nałożeniem kar. Pomoc świadczona przez biuro rachunkowe to również oszczędność pieniędzy i czasu – nie musimy zajmować się finansami samemu, ani rekrutować do pracy księgowego na pełen etat. Należy także nadmienić o swobodzie, jaka wiąże się z taką współpracą. Współcześnie nie trzeba już często jechać osobiście do biura rachunkowego, jako że wiele spraw można uzgodnić z opiekunem naszej firmy korzystając z poczty elektronicznej.

Biuro rachunkowe – które będzie najbardziej odpowiednie?

Wybierając biuro rachunkowe nie powinno się kierować się jedynie kosztami usług – dziwnie niskie ceny obsługi na ogół oznaczają jej niższą jakość. Podczas poszukiwań biura rachunkowego sprawdźmy, czy jego pracownicy uzyskali wymagane uprawnienia, przykładowo certyfikat uprawniający do prowadzenia ksiąg rachunkowych wydawany przez Ministerstwo Finansów do 2014 r. czy też certyfikat księgowego wydawany przez Centrum Informacji Księgowej. Dobrze również, jeśli biuro rachunkowe poza obsługą zagadnień z obszaru finansów, oferuje dodatkowo usługi kadrowe, między innymi opracowanie umów o pracę, zlecenie i dzieło, sporządzanie raportów płacowych czy rozliczanie zasiłków chorobowych.

Kontakt:
Biuro Rachunkowe ABIS Sp. z o.o.
ul. Moniuszki 4/6
40-005 Katowice

Tel.: (32) 258-29-34
Mob.: +48 794-009-007
E-mail: [email protected]