Transport po Europie – busy do Holandii

Dzisiaj jedną z najliczniejszych mniejszości w Holandii stanowią Polacy. Badania podają, że w Niderlandach przebywa już więcej niż 250 tyś. naszych rodaków. Tak duża liczebność holenderskiej Polonii sprawia, iż rośnie zapotrzebowanie na usługi transportowe do tego kraju. Wszyscy organizujący wyjazd do państwa sławnego z kanałów i wiatraków mają do dyspozycji mnóstwo opcji. Jak więc można dotrzeć z Polski do Holandii? Jaka z metod będzie najlepsza – podróż autokarem czy samolotem? A może bus do Holandii?

Czym dojechać do Holandii?

Sposobów na to, aby odbyć podróż do Holandii jest wiele. Najszybszy ze środków transportu to oczywiście samolot. Kursy do Niderlandów odbywają się na co dzień z wielu polskich portów – między innymi z Gdańska, Lublina, Modlina, Warszawy, Wrocławia oraz Katowic. Jeszcze dłuższa jest lista miast, z których wyruszają autokary rejsowe do Niderlandów. Te opcje mają jednakże pewne wady. Najważniejszy z nich to fakt, iż połączenia docierają wyłącznie do określonych przez przewoźnika miejsc. Do końcowej destynacji musimy zaś dotrzeć na własną rękę.

Busy Polska-Holandia w formule door-to-door

Aby ustrzec się takich komplikacji, warto postawić na transfer busem. To rozwiązanie ma sporo plusów. Busy do Holandii nierzadko kursują w systemie door-to-door, co oznacza, że kierowca podjeżdża po pasażera we określone miejsce i dowozi go tam, gdzie ten potrzebuje. Nie bez znaczenia jest też fakt, że busy z Polski do Holandii są dobrze wyposażone i gwarantują duży komfort podróży. Pasażerowie do dyspozycji mają między innymi klimatyzację, odtwarzacze filmów, ogrzewanie postojowe, bezprzewodowy internet, a także dużo miejsca na nogi i wygodne fotele.