Skanowanie i drukowanie 3D jako usługa

Dowiedz się więcej o drukowaniu 3D.

Wydruki 3D są usługą skierowaną zarówno do firm, jak i do osób prywatnych. Kto jest jej możliwym zleceniodawcą? Usługa jest adresowana przede wszystkim do projektantów CAD, pracowników wydziałów badawczo-rozwojowych i technicznych, konstruktorów, inżynierów, jak również przedstawicieli pozostałych sektorów przemysłu. Każda osoba czy też firma, której potrzebny jest model koncepcyjny bądź prototyp wydrukowany przy pomocy technologii SLA, SLS, FDM, DMLS, oraz PolyJet, może zamówić tę usługę przy założeniu, iż nie dysponuje własną drukarką 3D.

Przemysłowy druk 3D – co znajdziemy w ofercie CadXpert?

CadXpert – lider na rodzimym rynku w branży profesjonalnych skanerów 3D i drukarek 3D – poza asortymentem świadczy również usługi, czyli:
– skanowanie 3D,
– drukowanie 3D,
– projektowanie 3D
Poza wymienionymi powyżej usługami CadXpert oferuje również szkolenia (stacjonarne i online – webinary). Na stronie firmy znajdziemy również bazę wiedzy. Są tam zarówno merytoryczne informacje zredagowane przez ekspertów CadXpert, jak i przez producentów sprzętu do druku 3D. CadXpert jest też organizatorem i pomysłodawcą sympozjów Forum Druku 3D.

FDM – wydruk 3D prototypów i modeli koncepcyjnych

FDM to najbardziej rozpowszechniona metoda drukowania 3D – za jej uznaniem stoi bardzo dobra relacja kosztów do jakości, a także możliwość użycia filamentów w szerokiej gamie kolorystycznej. W toku druku metodą FDM model pokrywa się stopniowo warstwami materiału termoplastycznego – przy czym można określić grubość warstwy. Druk 3D FDM jest wykonywany przede wszystkim za pomocą urządzeń profesjonalnych Stratasys i drukarek 3D marki MakerBot. Tę technologię druku wykorzystują osoby, które potrzebują modeli koncepcyjnych albo prototypów.

SLA – dokładny wydruk 3D drobnych elementów

Druk 3D metodą SLA to pierwszy, pionierski sposób wytwarzania prototypów. Ta technologia – zwana również stereolitografią – polega na fotoutwardzaniu kolejnych warstw ciekłej żywicy wiązką lasera. Do kogo adresowana jest oferta drukowanie 3D w technologii SLA? Do osób lub przedsiębiorstw, które potrzebują modeli precyzyjnych, szczegółowo odwzorowanych, z zachowaniem dokładności proporcji. To technologia, która umożliwia bardzo dobrą rozdzielczość druku i druk wygładzonej powierzchni, bardzo wąskich ścianek, wyrazistych krawędzi oraz detali.

Technologia SLS – wydruk 3D sproszkowanym poliamidem

Technologia wydruku 3D metodą SLS opiera się na podobnej zasadzie jak przedstawiona powyżej technika SLA. Również tutaj dodawane są kolejne powłoki tworzywa – w tym wypadku jest to sproszkowany poliamid. Jakie są najistotniejsze zalety tej techniki druku 3D? SLS ma pokaźny potencjał produkcyjny. Technologia scalania laserem proszku poliamidowego gwarantuje wyrazistość kształtu oraz wytrzymałość mechaniczną i chemiczną.

Kontakt:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]