Projekty budowlane – o czym pamiętać?

Jeśli potrzebujesz szczegółowych wiadomości dotyczących tworzenia projektów budowlanych Kraków, wejdź na https://joannaklusak.com/oferta/

Ciężko znaleźć ważniejszą rzecz niż budowa domu. Powinniśmy przy tym zdać sobie sprawę, iż nie jest to proste zadanie, a największe problemy wiążą się z dopełnieniem najróżniejszych oficjalnych spraw. W pierwszej kolejności powinniśmy uzyskać pozwolenie na budowę – będzie ono zatwierdzone, kiedy okażemy projekt budowlany. Dokument powinien być przygotowany przez architekta, a jego treść ustalają odpowiednie przepisy. Co więc musi zawierać? Zapraszamy do lektury naszego tekstu.

Co musi się znaleźć w projektach budowlanych?

Najważniejszym elementem projektu budowlanego będzie plan zagospodarowania działki. Dokument powinien zostać opracowany na specjalnej mapie podpisanej przez geodetę i posiadać rozmieszczenie starszych i planowanych budynków , a także sieci elektrycznych i wodociągowych. W planie zagospodarowania muszą znaleźć się również dane o miejscu przechowywania śmieci, rozmieszczeniu zieleni czy ogrodzeniu. Projekty budowlane muszą poza tym posiadać projekty wznoszonych domów, a często także informacje od firm dystrybuujących media. W niektórych przypadkach konieczne będzie także zawarcie rezultatów testów geologicznych.

Po co są projekty budowlane?

Jak wcześniej napisaliśmy, projekty budowlane będą potrzebne do tego, by uzyskać pozwolenie na budowę. Pamiętajmy, że nasza budowa musi odbywać się w myśl strategii ustalonej w owym dokumencie, zaś wszelkie niezgodności mogą być przyczyną jej niezatwierdzenia.

Kontakt:
Joanna Kłusak Architekt
ul. Domki 17/1
31-519 Kraków

Mob.: +48 668 648 646
E-mail: [email protected]