Organizujesz Wigilię dla swoich pracowników – zamów catering świąteczny

Catering świąteczny Kraków - dowiedz się więcej o tej usłudze.

Święta Bożego Narodzenia to czas, który spędzamy przede wszystkim wraz z rodziną, jednak imprezy świąteczne urządzane są także w firmach. Częstokroć kadra firmy organizuje je na własną rękę, przynosząc osobiście przyrządzone smakołyki, jednakże w ogromnych zakładach pracy ten sposób działania nie zawsze sprawdza. Aby zatem pomóc sobie w kwestii przygotowania firmowych spotkań wigilijnych, tych w wąskim gronie, jak i tych na dziesiątki osób, polecamy zamówić usługę cateringu świątecznego.

Żurek, ryby, uszka z kapustą i grzybami – o cateringu świątecznym

Naturalnie na wigilijnym stole powinno być podanych jak najwięcej typowych świątecznych przysmaków. To przede wszystkim ryby, jak chrupiący filet z karpia albo pstrąga oraz staropolskie zupy – z całą pewnością barszcz czerwony i żurek, a opcjonalnie także zupa grzybowa. Na stole nie może zabraknąć też krokiecików z grzybami i kapustą, które z reguły serwowane są wraz z wymienionym już barszczem czerwonym. Firmowa impreza bożonarodzeniowa nie byłaby pełna bez chłodnych zakąsek, przykładowo bez sałatki warzywnej lub ryby po grecku. Trzeba również zatroszczyć się o słodki akcent na koniec obiadu. Na stół wigilijny polecamy puszysty sernik, makowiec bądź kutię z rodzynkami.

Catering świąteczny – nie zwlekaj z tym na ostatnią chwilę!

Organizację bożonarodzeniowego obiadu w firmie warto zainicjować z odpowiednim wyprzedzeniem. Musisz wyznaczyć dzień spotkania i zestawić go z planem urlopów zatrudnionych. Pozwala to ściślej obliczyć prognozowaną liczbę gości imprezy, a w efekcie ułatwi zamówienie stosowną ilość porcji. Warto porozmawiać z załogą o menu i wspólnie wybrać te dania z oferty firmy cateringowej, które wszystkim będą smakować. Istotne jest również to, żeby mieć wiedzę czy któryś z zatrudnionych może mieć reakcję alergiczną, przykładowo na orzechy, które używane są w ciastach, albo są w załodze firmy osoby, które nie spożywają mięsa i ryb. Dla tych osób należy zamówić potrawy pasujące do ich preferencji dietetycznych. Firmy cateringowe zajmujące się przygotowaniem meny świątecznego przyjmują zlecenia przez większość grudnia, jednak nie zalecamy odkładać tego na ostatnią chwilę.

Kontakt:
Lastrada Catering Sp. z o.o.
ul. Piastowska 47
30-067 Kraków

Mob.: +48 500 250 967
E-mail: [email protected]