O co zapytać architekta?

Uzyskaj pomoc od architekta Kraków

Budowa domu to na pewno najważniejsza rzecz dla wszystkich z nas. Należy więc dokładnie to zaplanować oraz skorzystać przy tym z porad fachowców. Szczególny wpływ na to, jakie rezultaty przyniosą podejmowane przez nas wysiłki, wywrze z pewnością projekt domu. Mamy szansę wprawdzie wybrać stworzony już projekt, ale chcąc mieć gwarancję, że budynek będzie taki jak nam chodziło, warto skorzystać z porad architekta. Z uwagi na to, że wielu czytelników nie wie, czym rzeczywiście się zajmuje, należy powiedzieć na ten temat kilka słów.

O czym nie zapominać przed spotkaniem z architektem?

To, czy realizacja spełni nasze potrzeby, zależy przede wszystkim od przebiegu spotkania z architektem. Zwracając się do architekta musimy przemyśleć, jakich cech oczekujemy po budowanym domu i umieć przekazać mu to. Warto też zapoznać się z najważniejszymi ustawami na temat budownictwa – przez to szybciej się porozumiemy z architektem. Nie trzeba jednak się stresować, gdyż w razie problemów mamy prawo liczyć na jego pomoc.

Co jest obowiązkiem architekta?

W pierwszej kolejności architekt opracuje projekt budowlany. To ów dokument będzie przeanalizowany przez urzędy przed wydaniem pozwolenia na budowę. Powinny być w nim zawarte technologie, na jakich będzie oparta planowana budowa. Projekt wykonawczy posłuży natomiast do znalezienia ekipy budowlanej i będzie niezbędny podczas odbioru budowy. Zawartość obu projektów określają odpowiednie przepisy.

Kontakt:
Joanna Kłusak Architekt
ul. Domki 17/1
31-519 Kraków

Mob.: +48 668 648 646
E-mail: [email protected]