Naprawa lodówek jest tańsza niż zakup nowej

Najczęstsze awarie lodówek to zwłaszcza za niskie temperatury, duży hałas oraz nieszczelność. Co istotne, tego typu awarie czasem biorą się po prostu z nieprawidłowego położenia – wówczas wystarczy jedynie przenieść urządzenie. Kiedy jednak źródło usterki tkwi gdzie indziej, konieczna będzie wizyta w serwisie. Ile na nią wydamy? Kiedy naprawa lodówek będzie dobrym rozwiązaniem, a kiedy należy nabyć nowy sprzęt?

W jakich sytuacjach zdecydować się na naprawę lodówek?

Najbardziej zagrożonymi usterkami podzespołami lodówek są silnik oraz sprężarka. Nierzadko ich źródłem okazuje się nieprawidłowe używanie urządzenia. Do środka nie powinniśmy bowiem chować potraw ciepłych, zaś korzystając z niej musimy pamiętać o tym, żeby domknąć drzwiczki. Jeżeli chodzi o urządzenia dla sklepów, dobrze wyposażyć je w siłowniki. Za mała efektywność silnika wpływa także na pracę zamrażalnika. Pamiętajmy, iż w razie zauważenia usterki nie powinniśmy naprawiać lodówki samemu. Znacznie słuszniej postąpimy zlecając to serwisantów, zyskując tak gwarancję na zamówione usługi.

Naprawa lodówek – ile wydasz?

Ceny naprawy lodówek, jak łatwo stwierdzić, zależne są od rodzaju awarii. Inną stawkę zapłacimy za wymianę gazu, inną za naprawę termostatu, zaś jeszcze inną za serwis sprężarki. Odrębna sprawa to naprawa lodówek sklepowych – z uwagi na fakt, że są to urządzenia przemysłowe, koszty serwisu czasem będą wyższe. Zazwyczaj jednak cena naprawy popularnych awarii jest zdecydowanie niższa niż kupno nowej lodówki.