Lokalizacja, wystrój, pojemność – jak szukać domu weselnego?

Pełna oferta lokalu na wesele.

Ślub i mające po nim miejsce wesele to dzień, o którym bliscy nowożeńców oraz sproszeni goście będę pamiętać przez wiele miesięcy, a czasem nawet lat. Jeżeli młoda para zechce wyprawić przyjęcie dla znacznej ilości osób, pierwszym wyzwaniem, któremu będzie musiała stawić czoło, jest zarezerwowanie najlepszego domu weselnego, w którym goście będą bawić się w ten wyjątkowy wieczór w wygodnych warunkach.

Sala na wesele – sprawdź jej pojemność oraz dystans od kościoła

Szukając lokalu na wesele narzeczeni musi uwzględnić kilka ważnych okoliczności. Przede wszystkim musi ustalić liczbę zaproszonych krewnych i znajomych, aby być pewnym, że w wybranej sali weselnej bez problemu znajdzie się tyle przestrzeni dla wszystkich. Zaproszeni muszą mieć swoje miejsce ich przy stole, ale istotne jest też, by mieli gdzie tańczyć. Dodatkowo para młoda powinna sprawdzić w jakim dystansie od kościoła znajduje się dom weselny oraz czy przedostanie się do niego nie będzie utrudnione. Jeśli na ślub zaproszona jest rodzina i znajomi mieszkający w innej miejscowości, warto poszukiwać domu weselnego, w sąsiedztwie którego znajduje się duża sieć hoteli. Trzecią kwestią jest sama organizacja przyjęcia weselnego, czyli przystrojenie sali, wybranie menu i zamówienie zespołu muzycznego oraz obsługi kelnerskiej. Te tematy mogą przerosnąć możliwości pary młodej, stąd warto szukać takich domów weselnych, które proponują asystę w zakresie całościowej organizacji przyjęcia ślubnego.

Sala weselna dla narzeczonych z małopolski

Młode pary z południa Polski, zwłaszcza z Krakowa i okolicznych miejscowości, mogą zaplanować wesele w niesłychanie malowniczym miejscu, jakim jest historyczny Pałac Radziwiłłów położony w podkrakowskich Balicach. W jego salach biesiady weselne wyprawia się od wielu dekad, a każde z nich ma królewską oprawę. Pałac dysponuje czterema pomieszczeniami zdolnymi podjąć około 130 osób. Imprezę można wyprawić także w ogrodzie przed Pałacem, a w takim przypadku uczestniczyć w nim będzie mogło bez problemu nawet 350 zaproszonych. Plusem Pałacu Radziwiłłów jest to, że zlokalizowany jest jedynie 12 kilometrów od Krakowa, który ma niesłychanie bogatą bazę noclegów. Dojazd orszaku ślubnego z kościoła do Pałacu nie trwa zatem dłużej niż 30 minut.

Kontakt:
Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]