Komu zlecić przygotowanie projektów mieszkań?

Więcej informacji o usługach projektanta wnętrz Kraków

To, jak wyglądają pomieszczenia, w których przebywamy, ma ogromny wpływ na nasz nastrój. Wskazane jest zatem zadbać o to, by wnętrza naszego domu były funkcjonalne, a ich wystrój odpowiadał naszym potrzebom i poczuciu estetyki. Projektowanie wnętrz nie wydaje się trudne, jednak często okazuje się, że aby wykonać je bezbłędnie, niezbędne są fachowe umiejętności. Stawka jest ogromna – idzie wszak o codzienne dobre samopoczucie w mieszkaniu, w którym będziemy żyć kilka lub nawet kilkadziesiąt kolejnych lat. Najlepiej zlecić to zadanie specjaliście, czyli projektantowi wnętrz.

Architekt wnętrz – kompleksowe projektowanie

Powierzając aranżację wnętrz architektowi zyskujemy opiekę specjalisty na wszelkich fazach aranżowania – od zakupu nieruchomości, aż po wykończenie i rozstawienie mebli. Opracowane przez niego projekty wnętrz będą ergonomiczne oraz w pełni funkcjonalne. To szczególnie ważne, ponieważ optymalne zagospodarowanie dostępnej przestrzeni wymaga sporego doświadczenia, które można nabyć wyłącznie podczas studiów i wieloletniego praktykowania zawodu. W ramach pojedynczego zlecenia opracowywane są zwykle trzy projekty wnętrz – budowlany, koncepcyjny i wykonawczy.

Nie tylko projekty wnętrz – pozostałe usługi

Praca architekta wnętrz często nie kończy się tylko na opracowaniu projektów. Żeby jego pomysły zostały zrealizowane, zwykle niezbędny jest również nadzór autorski, przejawiający się w samodzielnym zakupieniu materiałów (lub ich wskazaniu w sklepach) oraz opiece nad pracownikami wykańczającymi mieszkanie. Oprócz przygotowania projektów mieszkań, architekt oferuje także pomoc przy wyborze nieruchomości, w fachowy sposób szacując potencjał inwestycyjny i warunki lokalowe danego domu lub mieszkania.

Kontakt:
Joanna Kłusak Architekt
ul. Domki 17/1
31-519 Kraków

Mob.: +48 668 648 646
E-mail: [email protected]