Kiedy zakładanie trawników zlecić specjalistom?

Założenie trawnika na działce nie przysporzy nam większych trudności – także, jeśli nasze praktyczne kwalifikacje nie okażą się zbyt duże. Trudności na pewno powstaną niestety, jeśli niezbędne okaże się zakładanie trawników o sporej wielkości lub położonych w najważniejszych miejscach – m. in. przed ogólnodostępnymi obiektami, na placach miast albo w okolicy szkół. Podobne trawniki muszą bowiem świetnie wyglądać oraz poradzić sobie z nawet naprawdę intensywną eksploatacją. Zakładanie trawników warto zatem zlecić profesjonalistom oraz zyskać gwarancję, że rezultaty będą zadowalające. O czym jednak powinniśmy wiedzieć przy wyborze ekipy świadczącej tego rodzaju usługi?

Które trawy na zakładanie trawników?

Przedsiębiorstwa świadczące zakładanie trawników stosują dwa rodzaje traw – z darni oraz nasion. Oba posiadają odmienne plusy i minusy. Te pierwsze wykorzystywane są w szczególności w czasie zakładania trawników o małej wielkości. Ich plusy to zwłaszcza nieskomplikowany montaż (również na zboczach) oraz od razu widoczne efekty, a także wytrzymałość na niskie temperatury i wodę. Trawniki z nasion będą natomiast znacznie mniej kosztowne od trawników z rolki (przez co świetnie nadają się do stosowania na dużych powierzchniach) oraz wymagają mniej pracochłonnej pielęgnacji.

Komu powierzyć zakładanie trawników?

Jak nietrudno stwierdzić, zakładanie większych trawników w reprezentacyjnych punktach wymaga sporej wiedzy i użycia odpowiednich sprzętów (między innymi agregatorów czy spychaczy) i surowców. Dlatego zanim postawimy na usługi danej firmy, dobrze rozważmy wszelkie plusy i minusy. Koniecznie sprawdźmy, jakimi maszynami posługują się jej pracownicy i czy posiadają wystarczające kwalifikacje. Trafionym rozwiązaniem okaże się również znalezienie komentarzy dotyczących przedsiębiorstwa w internecie – być może unikniemy dzięki temu niemiłych niespodzianek.