Jak wybrać lokal na chrzest i inne porady dotyczące jego organizacji

W tym miejscu znajdziesz aktualną ofertę chrzcin w Krakowie.

Dla młodych rodziców chrzest jest pierwszym istotnym rodzinnym wydarzeniem, w którego centrum będzie ich nowo narodzona pociecha, z tej przyczyny dbają o to, by wszystko tego dnia było dopracowane. Planowanie chrzcin może być jednak niełatwym zadaniem, szczególnie gdy na chrzcie ma pojawić się duża liczba krewnych i znajomych. Tutaj otrzymasz garść porad, które wesprą cię w tym zakresie.

Nie śpiesz się – daj sobie czas na drobiazgowe zaplanowanie chrztu

Niegdyś chrzciny odbywały się zaraz po urodzeniu malucha, niekiedy wręcz tego samego dnia, ze względu na dużą śmiertelność niemowląt. Z biegiem lat chrzest zamienił się w znaczący dzień nie tylko dla bliskiej rodziny dziecka, więc jest urządzany przeważnie 6-7 miesięcy po jego urodzinach. Daje to czas na drobiazgowe rozważenie istotnych aspektów tej okoliczności, jak wybór rodziców chrzestnych, jak również świątyni, w której będzie mieć miejsce uroczystość. Umawiając z parafią termin chrztu powinno się uwzględnić to, ile czasu będzie niezbędne na powiadomienie zaproszonych gości, a także zamówienie dla nich poczęstunku i noclegu, jeżeli będą podróżować do nas z daleka. W przesłanych zaproszeniach trzeba zawrzeć prośbę o potwierdzenie przez gości swojego przyjazdu, co jest potrzebne do obliczenia ile osób ostatecznie przyjdzie nam ugościć. Nie bójmy się także poinformować, jakiego upominku pragnęlibyśmy dla dziecka. Rodzina zazwyczaj skupia się na zabawkach, tymczasem rodzicom lepiej posłużą praktyczne prezenty, jak chociażby fotelik samochodowy, zestaw ubrań bądź kocyki dla dziecka.

Na co zwrócić uwagę szukając lokal na chrzciny?

Jeszcze kilkanaście lat temu chrzciny planowano zwykle w domu rodziców dziecka, wskutek tego nie każdy uczestnik ceremonii w świątyni mógł być zapraszany na uroczysty poczęstunek. Obecnie normą jest już wspólny obiad dla dużej grupy krewnych oraz dalekich i bliskich znajomych nowych rodziców. Sprawdzając propozycje sal, w których można wyprawić chrzciny, wybieraj te, które nie tylko użyczą cudownie przystrojone miejsce, ale również kooperują z dostawcą cateringu, który przygotuje jadłospis współgrający z charakterem wydarzenia oraz który zapewni rzetelną obsługę uczestników. Jeżeli ceremonia ma się odbyć latem, warto znaleźć lokal na chrzciny z wejściem do ogrodu, w którym fotograf lub rodzina wykona pamiątkowe zdjęcia, a najmłodsi uczestnicy imprezy zamiast ślęczeć przy stoliku mogą wybiegać się pośród zieleni. Znaczący jest dodatkowo taki wybór sali na chrzest, aby dojazd z kościoła do miejsca docelowego był szybki, podobnie jak późniejszy powrót biesiadników do wynajętego hotelu albo domu.

Kontakt:
Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]