Inspekcja auta przed kupnem – wykryj wszystkie usterki

Nie wszyscy mogą pozwolić sobie na kupno auta prosto z salonu. Nie jest to zresztą konieczne, bo na rynku wtórnym dość szybko możemy znaleźć modele, które przy prawidłowej eksploatacji pojeżdżą nawet kilkanaście lat. Oczywiście znalezienie takiego auta wymagać będzie dużej wiedzy i umiejętności diagnozowania różnego typu usterek. Większość z nas zwyczajnie ich nie ma, jednak nie oznacza to, że tacy kierowcy, kupując samochód z drugiej ręki, narażeni są na ponoszenie dużego ryzyka. Mogą bowiem skorzystać z pomocy profesjonalisty.

Kupno samochodu używanego – co warto sprawdzić?

Lista elementów, które potencjalny nabywca auta powinien sprawdzić przed jego zakupem jest dość długa i obejmuje zarówno kwestie techniczne, jak i prawne. Jeśli idzie o kondycję techniczną pojazdu najwięcej na jej temat powiedzą takie elementy jak szyby (zwłaszcza przednia), oświetlenie oraz ewentualne przerwy między elementami nadwozia, wskazujące na możliwą wypadkową przeszłość samochodu, podobnie zresztą jak niedomykające się drzwi. Przed nabyciem auta koniecznie powinniśmy też upewnić się, że nie znajduje się ono w rejestrze pojazdów kradzionych.

Komu zlecić sprawdzenie auta przed zakupem?

Jak już napomknęliśmy, uzyskanie stuprocentowej pewności co do tego, że samochód jest w dobrym stanie technicznym, a niezbędne naprawy nie okażą się dla naszego portfela dużym nadwyrężeniem, wymaga odpowiedniej wiedzy. Dlatego zadanie to warto zlecić specjalistom wykonującym sprawdzenie aut przed zakupem. Dodatkowym atutem takiego rozwiązania jest to, warsztaty sprawdzają też historię samochodu na podstawie numeru VIN.