Gdzie wykorzystuje się zbiorniki ze stali nierdzewnej?

Jednym z najbardziej stabilnych chemicznie stopów jest stal nierdzewna. Nie reaguje z kwasami, nie rdzewieje i zachowuje swoje parametry nawet w ekstremalnych temperaturach. Jest to związane z zawartością chromu, który w chwili kontaktu z powietrzem wydziela się ze stopu i tworzy na powierzchni niewidoczną warstwę. Chroni ona stal przed szkodliwym wpływem rozmaitych substancji chemicznych, jak również podnosi jej wytrzymałość na niekorzystne warunki. Z tego powodu zbiorniki ze stali nierdzewnej są wykorzystywane w wielu sferach przemysłu.

Zbiorniki ze stali nierdzewnej dla przemysłu kosmetycznym

Z uwagi na to, że stal nierdzewna nie reaguje z związkami chemicznymi używanymi do wytwarzania kosmetyków, wyprodukowane z niej zbiorniki są w szerokim zakresie stosowane w tym przemyśle. Służą one zarówno w procesie produkcyjnym, jak i do magazynowania sporych ilości ukończonych już preparatów. Wspomniane wyżej cechy sprawiają, że zbiornik nierdzewny jest też doskonałym rozwiązaniem dla przemysłu chemicznego oraz zakładów wytwarzających i przetwarzających paliwa.

Zbiorniki stalowe dla branży spożywczej

Zbiorniki nierdzewne są często stosowane w rozlicznych przedsiębiorstwach z szeroko rozumianej branży spożywczej – w placówkach gastronomicznych czy też zakładach przetwórstwa. W piekarniach, gorzelniach czy browarach nagminnie spotyka się zbiorniki fermentacyjne również wykonane z tego stopu. Oferta firm zajmujących się produkcją zbiorników stalowych cieszy się powodzeniem w branży spożywczej przede wszystkim dlatego, że na takich pojemnikach nie powstaje nalot, który sprzyja zanieczyszczeniu ich zawartości dzikimi drożdżami lub drobnoustrojami.