Czym zajmują się detektywi i jak mogą pomóc Tobie?

Usługi detektywów cieszą się rosnącą popularnością. Decydujemy się na na ich wynajęcie nie tylko w przypadku problemów rodzinnych. Ich usługi okazują się bardzo przydatne również dla przedsiębiorców – pozwalają np. sprawdzić czy pracownik będący na L-4 faktycznie nie jest w stanie pracować albo czy informacje podane przez niego w CV są zgodne z prawdą. Warto zatem powiedzieć kilka słów na temat tego, jakie kwalifikacje powinien posiadać detektyw i w rozwiązaniu jakich problemów może być pomocny.

Prywatny detektyw – konieczna jest licencja

Nie każdy może pracować jako prywatny detektyw. By legalnie działać w tym zawodzie, należy posiadać odpowiednią licencję, którą otrzymuje się po zdaniu państwowego egzaminu. Pamiętajmy jednak, że osoby przystępujące do testu muszą także spełnić uprzednio określone wymagania. Najistotniejsze z nich to posiadanie obywatelstwa dowolnego z krajów należących Unii Europejskiej, minimum średniego wykształcenia i świadectwa o nieposzlakowanej opinii wydanego przez komendanta miejskiego lub powiatowego Policji. Warunkiem jest też niekaralność, a w przypadku byłych funkcjonariuszy Policji – brak zwolnienia dyscyplinarnego. Co ważne, osoby starające się o licencję prywatnego detektywa muszą mieć ukończone 21 lat.

W jakich przypadkach szukać pomocy detektywów?

Gros zadań, które realizują detektywi dotyczy różnego rodzaju spraw rodzinnych. Do biura detektywistycznego możemy zwrócić się między innymi jeśli podejrzewamy, iż nasz partner nie jest wierny lub nie mamy pewności, czy drugi rodzic naszego dziecka odpowiednio sprawuje nad nim opiekę. Prywatny detektyw pomoże nam też określić faktyczną wysokość zarobków byłego partnera, co okaże się bardzo przydatne podczas spraw o ustalenie wysokości alimentów.