Co zrobić z nietypowymi odpadami? O kontenerowym wywozie śmieci

Przebudowa czy też budowa domu, opróżnianie piwnicy albo strychu, remont mieszkania, prace w ogrodzie – co łączy te, na pierwszą myśl zupełnie niezwiązane ze sobą zajęcia? W trakcie ich trwania pojawiają się spore ilości odpadów, których nie wolno wyrzucać do odpadów komunalnych. Zużyte meble i sprzęty domowe, gruz budowlany, a także ziemia i odpady zielone należy odwieźć do PSZOK-u, czyli Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Co jednak zrobić, gdy nie jesteśmy w stanie przetransportować ich samodzielnie? W takich sytuacjach najlepiej zrobimy zamawiając kontenerowy wywóz odpadów.

Kontenerowy wywóz śmieci – na czym polega?

Wywóz śmieci w przystosowanych do tego kontenerach to usługa, która pozwala uniknąć wywożenia odpadów do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Zajmująca się nim firma usługowa zapewnia klientowi kontener o objętości dostosowanej do zaawansowania prac i ilości generowanych odpadów. Klient może przez czas ustalony w umowie napełnić go śmieciami nie martwiąc się o to, iż poniesie następstwa przewidziane za ich nieprawidłowe składowanie. W wyznaczonym w umowie terminie firma odbiera od niego kontener na śmieci wraz z odpadami. To na niej spoczywa w tym momencie obowiązek zatroszczenia się o zgodną z prawem utylizację śmieci, co czyni to rozwiązanie bezproblemowym i wygodnym.

Komu polecamy kontenerowy wywóz śmieci?

Wywóz odpadów zamawiają różni klienci. Z ewidentnych przyczyn usługi tego typu największym popytem cieszą się pośród klientów indywidualnych, którzy zwykle nie są w stanie zorganizować transportu odpadów do PSZOK-u. Z uwagi na wygodę, wywóz odpadów jest też często wybierany przez inne firmy. Korzystają z niego między innymi przedsiębiorstwa budowlane, ogrodnicze czy remontowe. W sezonie zimowym to również najlepszy sposób na magazynowanie i wywiezienie śniegu usuniętego z boisk, trawników, dróg wewnętrznych czy parkingów.