Zamiast murowanych – budowa domów góralskich

Potrzebujesz sprawdzić, kto ma w swojej ofercie budowę domów góralskich? Na co czekasz? Koniecznie odwiedź domygoralskie.com

Tradycyjne domy góralskie przyciągają niepowtarzalnym wykończeniem, co przyczynia się do tego, że coraz więcej osób decyduje się na postawienie domu z bali. Gdzie najczęściej można je spotkać i czym się wyróżniają?

Budowa domów góralskich – spadziste dachy i mnogość rzeźbionych elementów

Nowoczesne domki góralskie wyglądają wręcz bajkowo, czerpią inspirację ze stylu podhalańskiego. Są skonstruowane z bali drewnianych i cechują się spadzistymi dachami oraz przestronnymi werandami, mają też tzw. pazdury. Znakomicie dopełniają podhalańskie miejscowości, dlatego występują przeważnie w rejonach górskich. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, żeby skonstruować taki budynek w dużym mieście – Polacy poszukują alternatyw dla kosztownych inwestycji związanych z budową domu murowanego. Budowa domów góralskich przebiega zdecydowanie sprawniej i jest bardziej ekonomiczna niż w przypadku murowanych konstrukcji. Konstruowane są one z prefabrykatów, a obecnie stosowana technologia sprawia, że prace można kontynuować także podczas zimy, bowiem omijamy tzw. „mokre etapy” prac. Specjaliści przekonują, że cały proces można zakończyć w ciągu kilkunastu tygodni.

Budowa domów góralskich – znakomite zabezpieczenie przed chłodem

Klimatyczne chałupy góralskie mogą służyć jako nieruchomości na urlop, ale też mieć przeznaczenie całoroczne. Obecnie stosowana technika pozwala uzyskać w pomieszczeniach znakomity poziom izolacji termicznej, dachy pokrywane są nowoczesnymi materiałami, a na ściany można położyć wełnę mineralną. Przedsiębiorstwa zajmujące się konstruowaniem takich domków odpowiednio zabezpieczają wszystkie komponenty, żeby uodpornić pomieszczenia przed zimnem. Kolejnym plusem domów tego typu jest możliwość zmiany położenia pomieszczeń. Podejmując decyzję o inwestycji w nowoczesne domki góralskie, wybierajmy tylko specjalistyczne firmy architektoniczne, które doskonale łączą tradycję z nowoczesnością.

Kontakt:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]