Zadbaj o dom – piaskowiec elewacyjny

Piaskowiec elewacyjny to surowiec szeroko używany na ulicach i skwerach. Rozpowszechniony nie tylko jako element ozdobny wewnątrz nieruchomości, ale również na elewacjach. Co tak naprawdę stanowi o jego popularności? Sprawdźmy to.

Piaskowiec elewacyjny – połyskujący czy matowy

Piaskowiec elewacyjny jest niezwykle rozpowszechnionym komponentem używanym podczas urządzania nieruchomości oraz ich fasad. Spotykany jest w różnych wersjach kolorystycznych – od białego, przez żółty aż po miedziany. Poszczególne odmiany piaskowca różnią się od siebie kolorami, ukształtowaniem i formą – istnieją płytki o wyrównanej powierzchni, pofałdowane, błyszczące, o ciętych krawędziach. Niektóre odmiany piaskowca charakteryzują się pięknym połyskiem, dzięki zastosowaniu mieszanek innych minerałów. Z tego też powodu piaskowiec doskonale pełni funkcję dekoracyjną – w lokalach mieszkalnych, na podjazdach i jako element okładzinowy. Jest doskonałym surowcem na podjazdy, grille oraz ozdobne podmurówki.

Piaskowiec elewacyjny – doceń naturalne piękno

Zasadniczą właściwością piaskowca jest jego niezwykła niewrażliwość na szkodliwe warunki zewnętrzne. Płyty elewacyjne są w stanie wyglądać estetycznie przez nawet 20-30 lat. To kamień całkowicie naturalny, który opiera się działaniu mrozu, mocnych opadów i będzie stanowić ogromny atut dla naszej nieruchomości. W sprzedaży pojawia się wiele wariantów płyt elewacyjnych z piaskowca – zarówno tych pozyskiwanych w Polsce, jak i zagranicznych.