Wynajem szalunków – dlaczego warto?

Co powinieneś wiedzieć o szalunki stemple?

Szalowanie jest wymieniane wśród najczęściej stosowanych w budownictwie technik. Na czym polega? Szalunek to pewnego rodzaju forma, którą wypełnia się cementem – zazwyczaj przy wykonywaniu fundamentów. Szalunki zwykle robione są ze sklejki, lecz można zaobserwować też konstrukcje zrobione z metalu, a niekiedy nawet plastiku. Pozostałymi ważnymi częściami szalunków są dźwigary oraz podpory, które pozwalają na wypracowanie wymaganych efektów. Jednak ze względu na duże ceny nie wszystkie firmy budowlane posiadają swoje szalunki. Gdy będą potrzebne, mają szansę wszak zwyczajnie je wynająć – szczególnie, iż wynajem szalunków to obecnie naprawdę często spotykana usługa.

Kupno czy wynajem szalunków?

Zakup swoich szalunków okaże się trafionym rozwiązaniem dla firm często otrzymujących zlecenia na budowę fundamentów, gdyż jak przed momentem wspomnieliśmy, są one w tym celu absolutnie potrzebne. Jeśli z kolei wykonywanie fundamentów nie jest główną usługą naszej ekipy, dobrze rozważyć atuty, jakie oferuje nam wynajem szalunków. Czemu dobrze na niego postawić? Głównie ze względów finansowych – wynajęcie szalunków kilka razy w sezonie będzie bardziej opłacalne niż ich kupno. Warto wspomnieć także o komforcie, ponieważ trzymanie sporadycznie wykorzystywanych szalunków może powodować spore wydatki.

Wynajem szalunków – jak szukać?

Kiedy zdecydujemy się na wynajem szalunków, powinniśmy dokładnie zastanowić się nad tym, jaka firma nam je zapewni. Jak ją znaleźć? Warto zdecydować się na usługi firmy doświadczonej w sprzedaży sklejki dla ekip budowlano-remontowych – w ten sposób zyskamy pewność, że szalunki okażą się solidne oraz funkcjonalne. Naprawdę istotna będzie również obsługa korzystającego z usługi – w przypadku, gdy zbliża się termin startu prac nie możemy pozwolić sobie na opóźnienia. W razie wątpliwości dobrze natomiast skorzystać z internetu i dowiedzieć się, co o usługach danej firmy piszą poprzedni kontrahenci.

Kontakt:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]