Wraca moda na projekty domów góralskich

Dowiedz się więcej o projektach domów góralskich

Drewniana architektura przez dziesięciolecia była wypierana przez budynki ceglane. Obecnie jednak zauważyć możemy to, że zainteresowanie nimi powoli rośnie. Rzecz jasna nie dzieje się tak bez przyczyny – domy drewniane mają wszak wiele plusów. Najważniejszym okazuje się niewątpliwie wygląd – pasują tak do willowej, jak i wiejskiej zabudowy. Ważne okazuje się także to, że domy drewniane są przyjazne dla środowiska, gdyż są budowane wyłącznie z odnawialnych surowców. Drewno potrafi też pochłaniać fale pochodzące od sprzętów RTV i oczyszczać powietrze, co sprawia, iż ich lokatorzy lepiej sypiają oraz chronią układ oddechowy.

Projekty domów góralskich i nie tylko

Najpopularniejszym rodzajem domów z drewna są rzecz jasna te przypominające tatrzańską architekturę. Często budowane są z bali, zaś styl ich zdobienia odwołuje się do twórczości Stanisława Witkiewicza. Rzecz jasna zauważymy również projekty domów góralskich, które tworzone są w nowoczesnym stylu. Nierzadko też widuje się projekty domów góralskich, które łączą odmienne stylistyki – między innymi elementy murowane. To sprawia, że projekty domów drewnianych bez obaw możemy zamówić również, jeśli chcemy wybudować je poza górami.

Projekty domów góralskich – jak wybrać specjalistę?

Pamiętajmy, że na komfort życia w domu góralskim rzutuje przede wszystkim projekt, według jakiego jest wzniesiony. Z tego względu stawiając na takie rozwiązanie, warto obejrzeć wcześniejsze projekty architekta i wyszukać, co sądzą o nim poprzedni klienci. Istotne jest, by w jego portfolio znalazło się sporo projektów domów góralskich – przez to otrzymamy pewność, iż nasze zlecenie będzie odpowiednio wykonane i trafi w nasze oczekiwania. Przy wyborze warto też dowiedzieć się, czy projektant współpracuje z firmą, która wybuduje dom – dzięki temu wszystko przebiegnie prędzej.

Kontakt:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]