Wałki nierdzewne – dlaczego są tak często stosowane?

Sprawdź, gdzie nabyć wałek nierdzewny

W budownictwie bardzo ważna jest wytrzymałość używanych surowców. Właśnie dlatego inwestorzy tak często wybierają stal nierdzewną – jest to bowiem surowiec naprawdę wytrzymały, a jednocześnie stosunkowo lekki. Nie bez znaczenia są także jej walory estetyczne – domieszka chromu sprawia, iż świetnie zdaje także egzamin jako materiał do detali dekoracyjnych. Ze stali nierdzewnej produkuje się rozmaite elementy, lecz najczęściej stosowane są wałki. Czemu wałek nierdzewny jest tak przydatny w budownictwie? Do jakich celów wykorzystywane są takie produkty?

Wałek nierdzewny – atuty

Jak przed chwilą wspomnieliśmy, wałek nierdzewny jest często stosowany przez architektów przede wszystkim ze względu na jego solidność. Produkowany jest z dodatkiem chromu, co powoduje, iż nie koroduje także przy ciągłej styczności z deszczem. Poza tym większość produktów tego typu jest odporna na wpływ szkodliwych substancji, dzięki czemu mogą być wykorzystywane nawet w najcięższych warunkach.

W jakich sytuacjach stosuje się wałki nierdzewne?

Ze uwagi na wielką odporność, wałek nierdzewny spotykany jest w rozmaitych zastosowaniach. Pręty tego typu często widuje się w budownictwie, ale użycie tych produktów nie sprowadza się tylko do tego. Są stosowane również w samochodach, stolarce meblowej oraz innych sektorach przemysłu. Pręty i wałek nierdzewny bywają także cenione przez specjalistów hydrotechniki – styczność z wodą nie powoduje przecież ich rdzewienia.

Kontakt:
FHU Bartłomiej Tram
Poręba Wielka 12
34-735 Niedźwiedź

Mob.: 504 280 691
E-mail: [email protected]