W jakich sytuacjach szalunki są niezbędne?

W tym miejscu zamówisz szalunki Kraków

Szalunki to nic innego, jak forma tymczasowa, którą zazwyczaj robi się z desek. Może ona być zrobiona też z drewnianych płyt, które wykonana z drewna charakteryzującego się gorszą jakością. Nie brakuje firm, które decydują się na wykonywanie szalunku z elementów , które są metalowe, ale tego typu postępowanie nie jest zbyt popularne. Deskowanie – bo dokładnie tak również nazywa się szalunki – sprawia, że mieszanka, którą się wylewa, uzyskuje wymagany kształt. Szalunki usuwa się dopiero wtedy, gdy mieszanka zastygnie. Z pomocą szalunków można również skutecznie podtrzymać zbrojenie, które będzie utrzymane do czasu, gdy wylana mieszanka odpowiednio zastygnie.

Szalunki – jak się je robi?

Wszystkie konstrukcje z użyciem betonu robi się na budowie w odpowiednich formach, którymi są właśnie szalunki. W początkowym etapie prac niezbędne jest wykonanie szalunku, który następnie zostaje wypełniony odpowiednio dobranym betonem. W niektórych sytuacjach konieczne jest zastosowanie zbrojenia. Układa się je przed wylaniem betonowej mieszanki. Szalunki wyjmuje się dopiero wtedy, kiedy mieszanka mocno zastygnie. W przeważającej liczbie przypadków potrzeba na to od mniej więcej dwóch do aż czterech tygodni. Szalunki wykonuje się chociażby w przypadku fundamentów, zrobionych z betonu kolumn ogrodzeń i stropów z żelbetonu. Mają więc bardzo duże zastosowanie, a budowa bez ich użycia nie posuwałaby się tak sprawnie.

Szalunki – jakie elementy niezbędne są do zrobienia szalowania?

Do wykonania szalowania niezbędna jest sklejka szalunkowa. Niezbędne są również specjalne dźwigary oraz podpory. W wielu wypadkach zdarza się, że niewielkie przedsiębiorstwa budowlane nie są w posiadaniu własnego systemu szalunkowego. W takiej sytuacji rozwiązaniem jest skorzystanie z pożyczonego sprzętu, który oferują firmy specjalizujące się w dostarczaniu zakładom budowlanym dźwigarów, mocowań oraz sklejki.

Kontakt:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]