Sklejka szalunkowa – niezastąpiona w budownictwie

Jeśli szukasz sklejek szalunkowych, kliknij tutaj

Deski szalunkowe to kluczowy element szalunków. Tę funkcję mogą pełnić typowe deski drewniane lub płyty wykonane z innego materiału, jednak na ogół wykorzystywana jest sklejka szalunkowa. Ich zadaniem jest nadanie formy wylewanego betonu – dzięki nim można więc postawić obiekty ze ścianami wykonanymi z tego kompozytu. Szalunki są także wykorzystywane w budynkach murowanych, gdzie pozwalają na wykonanie otworów na stolarkę, czyli okna czy drzwi. Wyjaśniamy, z czego wytwarzana jest sklejka szalunkowa i co robić, jeżeli jest nam potrzebna, a nie chcemy nabywać własnych elementów.

Sklejka szalunkowa – typy

Jeszcze kilka lat temu w szalunkach na ogół wykorzystywane były deski z litego drewna. Te jednak były drogie, a przy tym nie posiadały wymaganych parametrów – zwykle źle radziły sobie z zawilgoceniem. Dlatego w dzisiejszych czasach stosowana jest najczęściej sklejka szalunkowa. Wytwarza się ją z przeróżnych gatunków drewna – przeważnie z topoli, brzozy lub olchy. W ofercie producentów znajdują się przeróżnego rodzaju sklejki szalunkowe. Jednym z nich są warianty wodoodporne, do których produkcji wykorzystuje się żywicę mocznikowo-melaminowo-formaldehydową. Drugi często stosowany rodzaj to sklejka antypoślizgowa zabezpieczona z obu stron powłoką perforowanego materiału.

Sklejki szalunkowe – a może wynajem?

Spółki budowlane dysponują z reguły swoją sklejką szalunkową wraz z częściami pozwalającymi na jej łączenie. Jeśli jednak zamierzamy wybudować dom lub garaż własnymi siłami, nie ma potrzeby kupowania wszystkich części szalunków – możemy je wypożyczyć, np. w Małopolsce na stronie ABCszalunki.pl. Poza samej sklejki szalunkowej, firma służy także wynajmem innych akcesoriów potrzebnych do ustawienia szalunków – między innymi łączników i głowic.

Kontakt:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]