Dlaczego warto postawić na budowę domów z bali?

Więcej o budowie domów z bali na domygoralskie.com/technologie.html.

Domy wznoszone w technologii zrębowej, czyli mówiąc inaczej domy z bali, cieszą się zwiększającą się popularnością. Są wybierane coraz częściej i stanowią bardzo dobrą alternatywę dla tradycyjnych domów murowanych. Domy z bali buduje się z wykonanych z drewna bali, które układane są w dość charakterystyczny sposób. To znana od pokoleń technika wznoszenia domów, którą doceniliśmy znowu.

Budowa domów z bali: główne cechy takich domów?

Zwiększająca się cały czas popularność tak budowanych domów nie wzięła się bez powodu. Przede wszystkim domy budowane w tego rodzaju technologii prezentują się naprawdę pięknie. Do tego wewnątrz takich domów panuje niesamowita atmosfera, za sprawą której mieszka się w nich doskonale. Drewno to w pełni naturalny izolator termiczny. To właśnie dlatego domy w technologii zrębowej nie wymagają wykonywania czasochłonnego i bardzo kosztownego ocieplenia. Są o wiele cieplejsze niż domy budowane w technologii murowanej, które na ogół generują niemałe straty ciepła. Jeżeli tylko domy z bali będą prawidłowo utrzymywane, przetrwają w świetnym stanie bardzo długo. Koszt ich budowy naprawdę nie jest za wysoki, dzięki czemu też pod tym względem wygrywają one z technologiami innego rodzaju. Domy z bali na ogół zobaczyć można na terenach leżących w górach i na Suwalszczyźnie. Nie znaczy to jednak, że nie są na ten moment popularne również w innych regionach Polski. Bale są solidnie przygotowywane, w efekcie czego są odporne na działanie wilgoci i innych czynników pogodowych. To właśnie z tego powodu domy z bali mogą być budowane we wszystkich częściach Polski.

Budowa domów z bali: pomoc profesjonalisty jest niezbędna

Decydując się na dom z bali, należy zadbać, aby zarówno przygotowanie projektu, jak i realizację prac budowlanych zlecić fachowcom specjalizującym się w takim typie budownictwa. Tylko wówczas można być pewnym, że dom zostanie zaprojektowany oraz wybudowany prawidłowo, a podczas użytkowania nie wyjdą na jaw niepożądane niespodzianki.

Kontakt:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]