Co przyczynia się do popularności ekologicznych domów drewnianych?

Chcesz zamówić domy z drewna Kraków? Sprawdź http://domygoralskie.com/eko.html

Jeszcze kilkanaście lat temu bardzo dużą popularnością wśród naszych rodaków cieszyły się domy murowane. Budowano na obszarze naszego kraju domy z pustaków kształtem przypominające zwykłe pudełka. Teraz wiemy już, że nie są to korzystne rozwiązania. Z tego powodu coraz chętniej stawiamy na domy z drewna w klasycznym stylu. Wzorowane na klasycznym budownictwie górali mają naprawdę ogrom zalet.

Ekologiczne domy drewniane: z jakiego powodu są przyjazne dla środowiska?

Domy z drewna od dawna uważane są za ekologiczne. Z jakiego powodu? Przede wszystkim drewno to surowiec odnawialny. Dużo gatunków drzew rośnie wprawdzie naprawdę wolno, ale nie brakuje plantacji, na których sadzone są właśnie z myślą o późniejszym wykorzystaniu w budownictwie. Do tego drewno jest stuprocentowo biodegradowalne. Oznacza to, że nie pozostają po nim nawet drobne toksyczne odpady, które wpływałyby niekorzystnie na ekosystem. W domach, które wykonano z drewna nie używa się surowców syntetycznych. Ze względu na świetne właściwości izolacyjne nie trzeba sięgać po styropian, by tego rodzaju dom ocieplić. Nie jest używana też papa. W konsekwencji domy drewniane w żadnym stopniu nie przyczyniają się do pogorszenia kondycji otaczającego nas środowiska.

Ekologiczne domy drewniane – jakie jeszcze mają zalety?

Domy tego typu bardzo dobrze komponują się z naturalnym otoczeniem. Bardzo dobrze prezentują w sąsiedztwie swojskiego krajobrazu czy majestatycznych gór. Panujący w nich mikroklimat zapewnia świetne samopoczucie tym, którzy w takim domu mieszkają. W domach z drewna panuje odpowiednia wilgotność powietrza. Jest ono również doskonale natlenione. Domy wykonane z drewna idealnie nadają się dla chorych na astmę, osób cierpiących na alergię i osób walczących z innymi chorobami układu oddechowego. Są trwałe oraz niezwykle piękne. Bez wątpienia zasługują na to, by zdecydować się właśnie na nie.

Kontakt:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]