Akcesoria szalunkowe – jak się je wykorzystuje?

Jeśli chcesz nabyć akcesoria szalunkowe, skieruj się tu.

Akcesoria szalunkowe to elementy, które służą do wspierania deskowań i znajdują zastosowanie na placach budów. Jakie moduły używa się podczas szalowania? Dlaczego warto kupić je w sklepach internetowych?

Akcesoria szalunkowe – ich typy i zastosowanie

Żeby szalunki stropowe, używane do wykopów czy ścienne były wykonane we właściwy sposób, konieczne są odpowiednie akcesoria szalunkowe. Ich producenci dostarczają obecnie wiele materiałów służących do wzmacniania konstrukcji, między innymi napinacze rygla, ściągi szalunkowe, sworznie napinające, nakrętki, zaciski sprężynowe, klucze do żabek napinających i rusztowań, korki i stożki, rurki dystansowe oraz listwy pozycjonujące czy fazujące. Ściąg szalunkowy, nazwany też ankrą szalunkową, to pręt z gwintami, który pomaga utrzymać właściwy rozstaw pomiędzy poszczególnymi płytami szalunkowymi. Ściąg centrujący służy do łączenia narożnika z płytą szalunkową. Do ściągu dołączone są nakrętki talerzowe, motylkowe lub przegubowe. Natomiast żabki napinające wykorzystywane są jako uchwyty pozwalające spiąć szalunek za pomocą drutu zbrojeniowego. Żabki zapewniają szczelność konstrukcji po zdjęciu szalunków. Pośród akcesoriów szalunkowych istotną rolę pełnią również dystanse, dzięki którym możliwe jest zachowanie właściwej odległości pomiędzy szalunkiem a prętami. Przy kupowaniu akcesoriów nie można nie wziąć pod uwagę także ocynkowanych nakrętek, które pasują do ściągów.

Czy warto zamówić akcesoria szalunkowe online?

Szeroki wachlarz akcesoriów szalunkowych dostępny jest w dobrze zaopatrzonych sklepach online. Sklepy te mają w swojej ofercie świetnej jakości elementy od różnych producentów. Akcesoria szalunkowe pasują do popularnych deskowań Peri, Rasto czy Tekko i są dostępne w rozsądnych cenach.

Kontakt:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]