Zajęcia sensoryczne dla dzieci – rozwój przez muzykę i zabawę

Dla malucha zabawa to nie tylko uciecha – właściwie nakierowana może przyśpieszać ich zdolności. Opiekuni, którzy pragną poprawić zdolności percepcyjne swoich dzieci, mogą zapisać swoje pociechy na zajęcia baby sensory.

Zajęcia sensoryczne – stymulacja umiejętności motorycznych i poznawczych maluchów

Ogólnorozwojowe zajęcia sensoryczne to zabawy dla niemowląt, a więc dzieci nie starszych niż trzynaście miesięcy. Te pierwsze miesiące życia jest ogromnie ważny dla dziecka, albowiem zachodzi w owym czasie jego niezwykle intensywny rozwój fizyczny oraz mentalny. W wyniku doświadczeń sensorycznych w mózgu niemowlęcia tworzą w tym okresie dziesiątki milionów kolejnych połączeń. Tym samym należy dostarczyć o jak najwięcej interesujących wrażeń, oddziałujących pożytecznie na rozwój niemowlęcia. Zajęcia ogólnorozwojowe dla dzieci prowadzone są w dwóch przedziałach wiekowych – dla dzieci, które nie skończyły sześciu miesięcy i tych w wieku od siódmego do trzynastego miesiąca życia. Z uwagi na to, iż przeznaczone są dla niemowląt, trwają niecałe 60 minut, które podzielone są na etapy zabawy oraz odpoczynku. Podczas zajęć niemowlęta angażowane są w szereg aktywności, które stymulują ich umiejętności motoryczne, komunikacji oraz ich rozwój emocjonalny.

Zajęcia ogólnorozwojowe – rozwój dzieci za sprawą muzyki

Jednym z pozytywnie wpływających na rozwój niemowlaków bodźców są dźwięki. Za sprawą gry na różnych instrumentach, zarówno małe, jak i kilkuletnie maluchy, kształtują czułość na piękno oraz fantazję, a także uczą się pojęcia rytmu. Obcowanie z muzyką we wczesnym wieku podnosi zdolności poznawcze maluchów, co w szkolnych latach może być bazą lepszego zrozumienia podstaw matematyki. Kreatywne zajęcia muzyczne to również doskonała zabawa z gromadą równolatków. Pod opieką wprawnego w pracy z maluchami instrumentalisty, najmłodsi nauczą się, iż dźwięki można tworzyć również za pomocą najróżniejszych obiektów. W czasie zajęć muzycznych generowane są dźwięki na niskim poziomie głośności..