Kurs modelowania 3D – kto na nim skorzysta?

W tym miejscu uzyskasz szczegółowe wiadomości w temacie modelowania 3D.

Świat rysunku nieustająco przechodzi zmiany i coraz częściej twórcy odchodzą od dotychczasowych metod preferując tworzenie swoich prac wyłącznie w formie cyfrowej. Dostępne aplikacje graficzne dają artystom nie tylko swobodę wykonywania dzieł 2D, ale też modelowania trójwymiarowych obiektów. Zapoczątkowanie przygody z modelowaniem 3D nie wymaga obecnie dużych nakładów finansowych – każdy może wszak pobrać program Blender, który daje ogromne możliwości tworzenia obrazów 3D i animacji, a który zarazem jest całkiem bezpłatny.

Nauka funkcji Blender 3D we własnym zakresie jest frustrująca

Korzystania z każdego oprogramowania można nauczyć się we własnym zakresie, jednak proces ten trwa wtedy dłużej i często jest nadzwyczaj irytujący. Z tej przyczyny partycypacja w kursie modelowania 3D przyniesie wiele korzyści zwłaszcza tym, którzy dopiero poznają Blender. Rozpoczynanie pracy z poszczególnymi narzędziami oraz funkcjami czy nanoszenie różnorodnych tekstur i efektów na modelowany obiekt będzie szybsze, jeżeli będzie prowadzone pod okiem doświadczonego dydaktyka. Nauczyciel na bieżąco dokonuje korekty modeli wykonywanych przez uczestnika kursu zwracając uwagę na elementy, które trzeba poprawić oraz proponując ku temu odpowiednie drogi. Jak w przypadku innych kursów dobrze jest, żeby przebiegał on w jak najmniej licznych zespołach, co da nauczycielowi możliwość poświęcenia każdemu kursantowi należytej uwagi.

Modelowanie w Blenderze 3D umiejętność pożądana w w branży gier wideo i projektowej

Tworzenie modeli oraz animacji 3D jest dziś umiejętnością poszukiwaną i poważaną przede wszystkim w branży filmowej, projektowej i gier komputerowych. Znajomość oprogramowania Blender 3D otwiera tym samym masę perspektyw zawodowych. W trakcie kursu można stworzyć pierwsze zaawansowane prace, które później można bez skrępowania dodać do swojego portfolio. Nie znaczy to natomiast, iż kursy modelowania 3D kierowane są wyłącznie do osób, które chcą pracować zawodowo m.in. w branży filmowej i wiążą z tym swoją przyszłość zawodową. Spory procent uczestników tego rodzaju warsztatów to po prostu artyści oraz hobbyści, którzy chcą spróbować nowych form ekspresji lub rozwijać swoje dotychczasowe umiejętności.

Kontakt:
Pracownia Domin Kraków
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 517 230 274
E-mail: [email protected]