Jak przebiega kurs gotowania dla dzieci?

Pod tym linkiem znajdziesz jedyną w swoim rodzaju ofertę warsztatów kulinarnych dla dzieci Kraków

Dzieci uwielbiają pomagać w kuchni – wybierać i przynosić składniki bądź dekorować ciasta. Pragniesz rozwinąć fascynację Twojego malucha? Poznaj kursy gotowania dla dzieci. Od nas dowiesz się, czego uczą takie zajęcia.

Zalety kursu gotowania dla dzieci

Warsztaty kulinarne dla dzieci mogą brać udział pociechy w wieku od 6-10 lat. W czasie kursu dzieci uczą się samodzielności oraz kształtują swoją pomysłowość i co istotne – zdobywają praktyczne umiejętności. A równocześnie wyśmienicie się bawią. Łączenie ciekawych smaków, ćwiczenie nieskomplikowanych przepisów oraz wybieranie i mieszanie ingredientów – całość sprawia, że dzieci chętnie eksperymentują i i zachowują się bardziej świadomie w kuchni. Dzieci zapoznają się również z regułami, jakich należy przestrzegać w kuchni, co w dużym stopniu podnosi ich bezpieczeństwo podczas gotowania. W warsztatach biorą udział także rodzice, jest to więc świetna okazja do spędzenia kilku godzin wspólnie z dzieckiem. Opiekunowie mogą śledzić kulinarne osiągnięcia swoich dzieci, a potem poczęstować się tym, co udało się stworzyć.

Jak wygląda kurs gotowania dla dzieci?

Zajęcia trwają 3 godziny zegarowe i odbywają się w Krakowie. Podczas warsztatów uczestnicy przygotowują danie główne i deser. Mali uczniowie sztuki gotowania mogą wybrać przysmaki kuchni włoskiej – ugotować apetyczny makaron na słodko bądź słono, czy też podjąć próbę upieczenia przystrojonej świeżymi składnikami, aromatycznej tradycyjnej pizzy. W czasie warsztatów grupa przygotowuje też wyborny deser – mus z kruchym ciastem i lodami. Lekcja poprzez zabawę to wspaniała metoda spędzania wolnego czasu, a własnoręczne przygotowywanie ulubionych posiłków daje dzieciom dużo satysfakcji. Nawet bardzo nieposłuszny maluch będzie z zaangażowaniem uczestniczył w pieczeniu doskonałej pizzy bądź ozdabianiu tortu. Warsztaty kulinarne dla dzieci są organizowane przez profesjonalnego szefa kuchni, który posiada wieloletnie doświadczenie oraz bardzo dobry kontakt z maluchami.

Kontakt:
Warsztat Qulinarny
ul. Okulickiego 51 lokal 282
31-637 Kraków

Mob.: +48 662 311 637, +48 507 771 680
E-mail: [email protected]