Digital painting – kurs pomoże ci opanować podstawy oprogramowania

Oferta kursu Photoshop w rozsądnej cenie. Sprawdź co dla Was mamy.

Sztuki plastyczne nie pozostają w tyle i od dłuższego czasu próbują dotrzymać kroku rozwojowi cyfrowemu. Umiejętność malowania tradycyjnymi metodami współcześnie nie jest już jedynym warunkiem, by zdobyć pracę w branży gamingowej bądź filmowej, bowiem te sektory rozrywki do projektowania świata przedstawionego czy postaci stosują przede wszystkim profesjonalne oprogramowanie. Znając te realia ogromna grupa początkujących osób zaczynając swoją przygodę z rysunkiem z miejsca stara się opanować najpopularniejsze programy, stosowane powszechnie w malarstwie komputerowym.

malarstwo cyfrowe – jaki software można użyć?

Jest sporo programów wykorzystanych do tzw. digital paintingu, czyli malarstwa komputerowego. Jednym z najpopularniejszych z nich jest Photoshop, który mimo iż został opracowany jako narzędzie do obróbki zdjęć, w mgnieniu oka stał się ulubionym softwarem ilustratorów i game developerów. W rezultacie powodzenia Photoshopa pojawiły się inne podobne programy, jak między innymi ArtRage, Krita czy Corel Painter, w których dzięki użyciu różnorodnych cyfrowych pędzli można tworzyć prace przypominające malunki wykonane farbami akwarelowymi, farbami akrylowymi lub gwaszem. Digital painting daje artystom nieograniczoną wolność – twórca ma możliwość cofnięcia nieudanych pociągnięć pędzla, ale też ponosi mniejsze wydatki. Cyfrowych farb nie musisz przecież uzupełniać!

Kurs Photoshop online to nie tylko nauka najważniejszych funkcji oprogramowania

Na ogół uczenie się malarstwa cyfrowego przebiega w porównywalny sposób jak poznawanie tradycyjnych technik malarstwa. Oczywiście pierwsze kroki warto postawić na własną rękę, jednakże aby rozwinąć w dobrym kierunku swój warsztat, a przy tym poznać zaawansowane opcje oprogramowania i niezbędne triki stosowania pędzli, radzimy zapisać się na kurs opracowany przez wykwalifikowanego instruktora. Jeśli w okolicy twojego zamieszkania nie ma szkoły rysunku, która oferuje zajęcia z digital paintingu, możesz wykupić dostęp do różnych video kursów Photoshopa przez internet. Spektrum zagadnień jakie analizują takie kursy jest ogromne i uczą one znacznie więcej niż tylko najważniejszych funkcji oprogramowania. Ważne jest natomiast, by decydując się na kurs digital paintingu online znaleźć taki, który pozwala kursantowi na konsultacje z twórcą kursu.

Kontakt:
Digitalownia Studio Grafiki 2D i 3D
Workshop Kraków Sp. z o.o.
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 797-274-186
E-mail: [email protected]