kurs malowania akwarelami

Jak nauczyć się malowania akwarelami? Zapisz się na kurs

Malowanie farbami akwarelowymi jest popularną formą artystycznego przejawiania własnego ja i nie ma potrzeby być w tym najlepszym, by czuć z tego przyjemność na co dzień. Dla wielu jest to wszak tylko sposób na relaks po trudnym dniu w pracy lub pasja i nie szukają oni osiągnięcia w tej dziedzinie doskonałości. Jednak jeżeli chcesz poznać nowe techniki, opłaca się zapisać się na kurs malowania akwarelami.

Nie tak łatwo kontrolować akwarele – zdecyduj się na naukę malowania akwarelami

Akwarele to wbrew pozorom nie jest proste medium. Efekt końcowy wydaje się bardzo lekki i banalny do stworzenia, ale wpływa na niego dużo czynników, o których twórca-amator nie ma zapewne pojęcia. Znaczną rolę w samym procesie tworzenia ma także koincydencja – akwarele to medium, nad którym ciężko jest zapanować i nawet artyści biegli w tej technice w żadnym razie nie mogą być pewni tego, że malunek zawsze będzie idealnie taka, jak planowali. Kurs akwareli to doskonałe miejsce, by zacząć swoja przygodę z tą techniką malarstwa i zdobyć pomocną elementarną wiedzę niezbędną do odkrycia w sobie pasji do farb akwarelowych. Każdy jest tu mile witany, bez względu na to, czy podjął już jakieś próby z akwarelami, czy to jego pierwszy kontakt z tym rodzajem farb. Prowadzący kurs podczas pierwszych zajęć rzetelnie objaśniają specyfikę akwareli, różne techniki ich używania, jak również typy papieru, który wykorzystuje się w malarstwie akwarelami i jego oddziaływanie na finalny efekt dzieła.

Czy warto zapisać się na kurs akwareli?

W czasie popularyzacji internetu każdy może odszukać i obejrzeć tutoriale, które uczą malowania farbami akwarelowymi. Niemniej jednak raczej nie będzie to równoznaczne z udziałem w kursie malowania akwarelami pod okiem doświadczonego dydaktyka ze szkoły malarstwa i rysunku. W efektywnej nauce umiejętności artystycznych potrzebne są podpowiedzi, które uczestnicy kursu otrzymują od dydaktyków w trakcie malowania. Te korekty pomagają szybciej rozwijać umiejętności, a uczeń nie musi zastanawiać się, gdzie popełnił błąd, który sprawił, iż jakiś efekt nie dał rezultatów jakich zakładał. Poza tym nauka w grupie ludzi o analogicznych pasjach wytwarza komfortową aurę wsparcia, które jest niesłychanie potrzebne w ośmielaniu do dalszego doskonalenia umiejętności. Udział w konstruktywnej ocenie ilustracji pozostałych kursantów, pomaga później we obiektywnej ocenie osobistych prac już odbyciu kursu.

Kontakt:
Pracownia Domin Kraków
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 517 230 274
E-mail: [email protected]