Wyprawy górskie w różne zakątki świata – jak zorganizować?

Na www.exploruj.pl/wyprawy/ znajdziesz jedyną w swoim rodzaju ofertę wypraw górskich

Góry od niepamiętnych czasów fascynowały ludzi. Pociąga nas ich metafizyka, możliwość sprawdzenia samego siebie, porywające widoki, jak również element sportowy towarzyszący zdobywaniu następnych szczytów i pokonywaniu tras trudnych pod względem technicznym. Nie dziwi zatem to, iż trekkingi, turystyka górska czy wspinaczka od dłuższego czasu cieszą się nieprzerwanym powodzeniem. Wielostopniowa skala trudności poszczególnych tras sprawia, że każdy – także absolutny nowicjusz – trafi w górach na coś dla siebie. Problemów może jednakżeprzysporzyć samo przygotowanie wyprawy.

Przygotowanie zagranicznej wyprawy górskiej

Napomknięte kłopoty mogą stać się szczególnie uciążliwe w przypadku wyprawy mającej miejsce w zagranicznych pasmach górskich – głównie tych bardzo dalekich od naszego kraju. W takich sytuacjach należy skorzystać z oferty podmiotów w profesjonalny sposób organizujących wyprawy dla himalaistów. To, iż wyprawy te nadzoruje je wytrawny przewodnik, nie znaczy jednakże, że udział w nich może wziąć każdy. W zależności od szczebla trudności poszczególnej wyprawy, niezbędne jest doświadczenie nabyte w wysokich górach – od stopnia podstawowego do bardzo zaawansowanego.

Wyprawy górskie – najpopularniejsze cele

Dużą popularnością wśród miłośników górskich trekkingów cieszą się oczywiście Karakorum i Himalaje, jednakże ze względu na wysoki poziom trudności i wysokie koszty większość sympatyków gór nie decyduje się na te rejony. Dużo tańsze są wyprawy górskie we wschodnie Karpaty i w Alpy, jak również te koncentrujące się na osiąganiu szczytów Uralu i Kaukazu na czele z Kazbekiem. Poza tym polskie firmy aranżują także wyprawy w Andy (Ameryka Południowa) i w góry na Alasce (Ameryka Północna).

Kontakt:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]