Wyprawy górskie – nie tylko Tatry

Najkorzystniejsza oferta wypraw

Wiele osób wykorzystuje swój czas przemierzając górskie szlaki. Zwykle zaczynają od tras wytyczonych w polskich Tatrach, wraz z upływem czasu jednak zaczynają poszukiwać czegoś więcej. Poszukują nowych wrażeń – ich pragnieniem stają się wyprawy w coraz wyższe góry. Łatwość przekraczania granic sprawia, że nawet wyprawy na szczyty leżące w dalekich od Polski rejonach stają się dzisiaj możliwe.

Wyprawy w góry wysokie – jak się zorganizować?

Obecnie przed miłośnikami górskich wypraw otworem stoją nie tylko Alpy (z ich najwyższym szczytem Mount Blanc) czy nasze krajowe i słowackie Tatry, ale również najwyższe wzniesienia Afryki, Azji oraz Meksyku. Z pewnością wielkim udogodnieniem we wdrapywaniu się na pięcio- czy siedmiotysięczniki jest obecność na polskim rynku agencji trekkingowych, które zajmują się organizacją wypraw na Kazbek bądź Elbrus. Oczywiście asysta agencji dużo usprawnia, ale jej pracownicy nie wdrapią się na szczyty za nas. Potrzebna jest wysoka sprawność fizyczna, która pozwoli nam wytrzymać długą wędrówkę z niezwykle masywnym, ważącym nawet piętnaście kilogramów plecakiem z dostosowanym do warunków górskich ubiorem i dobrej jakości sprzętem.

Wyprawy w góry – jakie wymagania stawia się uczestnikom?

Od każdego, kto postanawia wziąć udział we wspinaczce górskiej – na Elbrus, bazę pod Annapurną, Pik Leninabądź Mount Everest – wymaga się wcześniejszego doświadczenia w podobnych do tego rodzaju ekspedycjach, ponieważ im wyżej chcemy się wspiąć, tym większe prawdopodobieństwo rozwoju choroby wysokościowej. Zdolność posługiwania się czekanem czy przemieszczania się w grupie, której członkowie wzajemnie się asekurują liną – to wymogi, które trzeba koniecznie spełniać. Nie można zapomnieć także, że trekking wysokogórski to wędrówka zespołowa. Znaczenie ma zatem umiejętność pracy w grupie. W czasie wyprawy w góry konieczne jest bezwzględne podporządkowanie się decyzjom, które podejmowane są przez prowadzącego grupę.

Kontakt:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]