Kilimandżaro wyprawa

Wyprawa na górę Kilimandżaro dla miłośników niecodziennych wrażeń

Zdobywanie wierzchołków gór to pragnienie wielu globtroterów, którzy uwielbiają nietuzinkowe wyzwania. Niezapomnianych doznań z pewnością zapewni wyprawa na Kilimandżaro.

Z jakiej przyczyny warto podjąć się w wyprawie na Kilimandżaro?

Zlokalizowany w Tanzanii szczyt jest dominującą górą kontynentu afrykańskiego – osiąga nieomal 6 km nad poziomem morza. Turystów wabią przede wszystkim kurczące się już lodowce, możliwość zobaczenia zagrożonych gatunków zwierząt w ich naturalnym otoczeniu, a także niesamowite krajobrazy. W skład masywu wchodzą Mawenzi, Shira oraz Uhuru – trzy góry będące śladem po wulkanach. Wycieczka na najwyższy szczyt Afryki wymaga należytego przygotowania – ze względu na znaczną wysokość istnieje ryzyko pojawienia się choroby wysokościowej, a niestabilne warunki atmosferyczne powodują, iż zdobycie masywu stanowi trudne zadanie. Osoby chcące wziąć udział w wyprawie muszą charakteryzować się świetną kondycją fizyczną i psychiczną, które pozwolą na marsz przez – w przybliżeniu – 7 do 9 godzin każdego dnia.

O czym musimy pamiętać przed wyjazdem na Kilimandżaro?

W toku szykowania się do wyprawy na Kilimandżaro trzeba poddać się obligatoryjnemu szczepieniu przeciwko żółtej febrze, dzięki czemu otrzymamy tzw. Żółtą Książeczkę. Zanim ruszymy w podróż należy także zakupić leki działające przeciwmalaryczne. Przed zarażeniem się ochroni także właściwa profilaktyka – zastosowanie środków odpędzających insekty, a także korzystanie z okrycia wierzchniego zakrywającego ramiona i nogi. A w jaki sposób uchronić się przed wystąpieniem choroby wysokościowej? Wejście na wierzchołek Kilimandżaro powinno być poprzedzone trwającą kilka dni aklimatyzacją, która przystosuje organizm do do rozrzedzonej atmosfery.

Kontakt:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]