trekkingi Himalaje, wyprawy w góry

Trekkingi w górach całego świata

Chodzenie po wysokich szczytach utożsamiamy szczególnie z bardzo wykwalifikowanymi wspinaczami. Tymczasem do trekkingów niepotrzebne są zazwyczaj takie kwalifikacje – w różnych pasmach poprowadzono wszak szlaki, z jakimi upora się dowolny miłośnik gór – jeśli rzecz jasna jest wyposażony w odpowiednie sprzęty, tj. buty z właściwą podeszwą oraz kijki gwarantujące przyczepność na stromych nawierzchniach. Na najniebezpieczniejszych fragmentach niezbędna będzie też obecność dobrego instruktora, bo ten powie, jak korzystać z dodatkowego, gwarantującego bezpieczeństwo sprzętu. W jakich sytuacjach więc będzie on potrzebny? W jakich górach zazwyczaj odbywają się trekkingi?

Trekkingi – co jest niezbędne?

Trekkingi bywają niekiedy organizowane w naprawdę technicznym terenie, a to sprawia, że potrzebne stają się akcesoria ułatwiające pokonanie trasy. Najistotniejszymi wśród nich są z całą pewnością raki, bo zapewnią stabilizację również na ośnieżonych szlakach – a na wysokich szczytach uświadczyć je można również podczas upałów. Na stromych podejściach przydatny będzie również czekan. Do obsługi tych narzędzi niezbędne będą specjalistyczne kwalifikacje – dlatego nieobyci turyści na trekkingi powinni udać się wraz z instruktorem, bo ten pokaże nam, jak bez ryzyka przejść szlak.

Trekkingi – w jakich miejscach się odbywają?

Trekkingi umożliwiają zobaczenie najbardziej interesujących miejsc na Ziemi, a te zwykle są nieosiągalne dla większości turystów. Najchętniej organizowane są w najwyższych pasmach – polscy górołazy często wyjeżdżają w słowackie Tatry, a także w Alpy czy na norweskie fiordy. Dużym zainteresowaniem w gronie miłośników trekkingu cieszy się też Kilimandżaro oraz góry Peru. Turyści, którzy zdobyli już pewne umiejętności w wędrówkach po górach mają szansę zaś wybrać się w Himalaje – trekkingi odbywają się tam m. in. w okolicach K2 i Annapurny.

Kontakt:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]