Rafting na Dunajcu – bardziej emocjonujący niż kajaki

Wypoczynek na rzekach kojarzymy przede wszystkim ze spływami kajakowymi. To rozrywka i metoda podróżowania znana w Polsce od ponad 100 lat i nadal znajduje nowych miłośników. W ostatnim czasie doczekał się jednak godnej konkurencji. Mowa o raftingu, a innymi słowy – spływach wieloosobowymi pontonami na rzekach o górskim, porywistym charakterze. Zapewnia on dużo większych wrażeń od pływania kajakiem, a zarazem umożliwia obcowanie z dziką przyrodą i podziwianie krajobrazów niedostępnych dla tych, którzy pływają po nizinnych rzekach.

Spływ pontonowy na Dunajcu – także dla amatorów?

Osoby wybierające rafting po Dunajcu nie muszą posiadać specjalnych umiejętności – organizatorzy takich usług dostosowują skalę trudności trasy do doświadczenia ich uczestników. Niezbędna będzie rzecz jasna umiejętność pływania i obsługi wioseł, zdobyta na przykład w kanadyjce albo kajaku. Miejmy przy tym na uwadze, iż spływ na Dunajcu, ze uwagi na górski charakter rzeki, nie należy do najłatwiejszych wycieczek. Żeby bez przeszkód stawić czoło wartkiemu nurtowi oraz przeciwnościom czekającym na szlaku, uczestnicy powinni być co najmniej w dobrej kondycji i cenić sobie aktywne, również nieco ekstremalne metody wypoczynku.

Rafting po Dunajcu – jakie czekają nas atrakcje?

Trudy samej przeprawy rekompensują przepiękne widoki. Rafting po Dunajcu to kapitalna sposobność do tego, aby z niecodziennej perspektywy podziwiać zniewalające krajobrazy. Pieniny wraz z przełomem tej rzeki przynależą bowiem do najbardziej przyciągających krajobrazowo regionów naszego kraju, a – można powiedzieć – i całej Europy. Rafting po Dunajcu to także świetna opcja dla miłośników mocnych wrażeń, ponieważ szlak obfitujący w liczne przeszkody i zakola dostarczy wielu niezapomnianych emocji.