trekkingi Himalaje, wyprawy górskie

Kochasz góry? Sprawdź się na trekkingach w Himalajach

Łańcuch Himalajów razem z położonym w pobliżu pasmem Karakorum to obszary owiane legendą. Wpływ na to ma mnóstwo czynników – przede wszystkim fakt, iż są to najwyższe pasma górskie na świecie i to oczywiście w tym miejscu leżą wszystkie ośmiotysięczniki. Trzeba wspomnieć też o skrajnej trudności niektórych szczytów i tym, iż to właśnie te góry stały się polem zmagań doświadczonych himalaistów z całego globu. Nie zadziwia nas stąd zainteresowanie, jakie budzą wyprawy w Himalaje także wśród zwykłych turystów.

Trekking w Himalajach – nie organizuj go sam

Na wstępie należy zaznaczyć, iż jeśli idzie o trekking, Karakorum i Himalaje są najtrudniejszymi pasmami górskimi – nawet, jak wyprawa nie nie ma na celu wejścia na dany szczyt. Problemy sprawia również samo przygotowanie podróży – rezerwacja biletów lotniczych czy otrzymanie pozwolenia i wizy. Wobec tego najlepszym wyjściem będzie skorzystanie z oferty firm aranżujących trekkingi w wysokich górach. Dodatkowym atutem jest piecza zawodowych przewodników (w tym tych mówiących po polsku), dzięki czemu trekking w Himalajach stanie się bezpieczny także dla osób, nie mających praktyki w wędrówce po górach.

Trekking w Himalajach – nie tylko dla profesjonalistów

Z oczywistych przyczyn osoby po raz pierwszy przybywające w Himalaje bądź Karakorum rzadko decydują się na zdobywanie ośmiotysięczników. Nie oznacza to jednakże, iż te masywy staną się ich niespełnionym marzeniem, ponieważ częstokroć organizowane są trekkingi wokół takich szczytów jak Manaslu, Everest czy Shishapangma. Na uczestników tych wycieczek czeka nie tylko sposobność przezwyciężenia własnych słabości, ale również możliwość przyjrzenia się powszedniemu życiu Nepalczyków i podziwianie niezwykłych cudów natury, jak , przykładowo, lodospad Khumbu u stóp Everestu.

Kontakt:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]