Dlaczego warto pojechać na trekking w Dolomitach?

Dolomity trekking. Uzyskaj więcej informacji.

Entuzjaści aktywnego wypoczynku z pewnością poznali już niemal wszystkie trasy trekkingowe w Polsce wyznaczonych w Bieszczadach, w Tatrach i w Karkonoszach. Niewątpliwie budzą one zachwyt, lecz osoby, które często praktykują ten rodzaj sportu z czasem pragną zasmakować podekscytowania płynących z wypraw po mało znanym terenie. Dlaczego więc ograniczać się tylko do marszrut w Polsce, jeśli można zachwycać się zdumiewającym krajobrazem włoskich Dolomitów?

Dolomity – pełne stromych turni, baszt skalnych oraz skalistych grani

Dolomity, czyli masyw górski położony całkowicie w północno-wschodniej części Włoch, wyróżniają się sporą liczbą turni, skalistych grani i baszt skalnych, które w trakcie dnia padającego na nie światła zmieniają swoją barwę. Jest to też jedno z najpiękniejszych pasm górskich Europy (o ile nie całego świata!), nie dziwi więc, że w pierwszej dekadzie XXI w. dodano je do spisu światowego dziedzictwa UNESCO. Pomimo tego, iż w Dolomitach występuje wiele urwisk, nadzwyczaj strome stoki i kilkudziesięciometrowe pionowe skalne ściany, oznaczono w nich też mnóstwo prostych szlaków krajobrazowych, z którymi poradzą sobie osoby uprawiające trekking.

Trekking we włoskich Dolomitach dla zaawansowanych oraz początkujących turystów

Początkujących miłośników trekkingu z pewnością oczaruje wyprawa przez Dolomity po via ferratach, a więc po szlakach turystycznych, które zostały wyposażone w mocne liny asekuracyjne. Scenariusz wypraw tego typu jest tak ułożony, aby członkowie grupy mieli czas na szkolenie z zasad asekuracji i procedur przemieszczania się po takim szlaku. Bardziej doświadczeni i posiadający dobre przygotowanie fizyczne turyści będą zachwyceni przeprawą po trasie na graniach Brenty, najbardziej znanego pasma górskiego Dolomitów. Wycieczka ta może być dla wielu turystów bardzo wyczerpująca, lecz jej uczestnicy zapewne nie zapomną o niej przez całe życie. We włoskich Dolomitach można spędzić też w atrakcyjny sposób zimę, chodząc po mało spadzistych obszarach na rakietach śnieżnych. Tak można podziwiać m.in. szczyty Tofanów.

Kontakt:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]