Pamiątka z udziału w maratonie – gadżety dla biegacza

Jogging jest w tej chwili ukochaną aktywnością wielu Polaków. To sport, który można uprawiać w dowolnym miejscu, bowiem nawet w dużych aglomeracjach znajdą się deptaki oraz rozległe tereny zielone, gdzie można biegać. A co najistotniejsze – bieganie dużo nie kosztuje. Wystarczą przecież solidne obuwie, przewiewna koszulka i szczypta chęci.

Popularnie gadżety dla biegacza – nie tylko napoje izotoniczne i t-shirty

Także w małych miasteczkach regularnie organizowane są półmaratony, w których biorą udział nie tylko profesjonaliści, ale i amatorzy tego sportu. Zapisanie się na takie wydarzenie sportowe nieraz łączy się z niewielką wpłatą, w ramach której poza dopuszczeniem do startu sportowcy odbierają też nieco gadżetów. Podstawą takiego pakietu startowego przeważnie jest numer startowy,koszulka biegowa , sporadycznie napój izotoniczny. Jednakże coraz częściej promotorzy imprez biegowych dołączają do nich rzadziej spotykane gadżety dla biegacza. Na bardziej głośnych wydarzeniach sportowych mogą to być m.in. mały ręcznik do wytarcia potu, nerka, czyli pas sportowy na biodra czy też opaska do biegania, w której można trzymać klucze lub telefon. Biegacze bardzo doceniają takie komplety gadżetów, gdyż nawet jeżeli nie wywalczą w biegu zadowalającego miejsca, to koszulka z logo imprezy będzie stanowić namacalną pamiątkę z udziału w biegu. Co kluczowe, jest to pamiątka praktyczna, którą sportowiec może nosić podczas swoich treningów.

Zastosowanie gadżetów dla biegaczy do celów reklamowych

Małe i większe imprezy sportowe rzadko radzą sobie bez wsparcia patronów finansujących ich przygotowanie. Tradycyjnie logo organizatorów oraz sponsorów biegów drukuje się nie tylko na plakatach lub billboardach reklamujących wydarzenie, ale też i na gadżetach rozdawanych uczestnikom. Zależnie od rodzaju surowca czy tkaniny, z którego wyprodukowane zostały gadżety dla biegaczy, do naniesienia na nich logo organizatorów stosowane są przeróżne techniki nadruku. W przypadku odzieży sportowej jest to głównie sitodruk zapewniający dużą wytrzymałość grafiki.