Wakacje na plaży nie są dla ciebie? Szukaj ofert wycieczek dla aktywnych

Wycieczki dla aktywnych - na tej stronie sprawdzisz pełną ofertę.

Znane są dwa typy ludzi: pierwsi kochają wolne dni spędzać na błogim lenistwie, a drudzy w każdy dzień wolny muszą zrobić coś nadzwyczajnego, czego dotychczas jeszcze nie doświadczyli. Z myślą o takich osób biura turystyczne przygotowują atrakcyjne oferty wycieczek dla aktywnych.

Aktywne wyprawy – pierwszorzędna szansa, żeby nabyć przydatne kwalifikacje

Aktywne wyprawy to drobiazgowo zorganizowane parodniowe wycieczki dla tych, którzy chcą zobaczyć różne regiony świata oraz naszej ojczyzny z całkowicie nowej perspektywy. Plan takich wyjazdów jest jest pełen porywających atrakcji, których zwykły turysta nie doświadczy z pozycji komfortowego siedziska na ganku wydzierżawionego domku w górach. Wycieczka dla osób szukających nowych doświadczeń to także świetna okazja, aby przyswoić sobie dodatkowe kwalifikacje, gdyż nieraz łączy się ze instruktażami koniecznymi do poznania mechanizmów właściwego zachowania się w określonym obszarze. W trakcie wycieczki w góry dla aktywnych można między innymi nauczyć się używania czekana oraz raków czy poruszania się po via ferratach. Partycypanci opanowują podstawy survivalu, jak również tego, jak postępować w groźnych okolicznościach, które mogą ich zaskoczyć, a więc przykładowo w przypadku lawiny. Wypada także nadmienić, że taka wycieczka w góry pełna jest skomplikowanych wyzwań wymagających ufności i kooperacji pomiędzy uczestnikami, co może skończyć się zawiązaniem wieloletnich znajomości.

Nie tylko polskie góry – na wycieczkach dla aktywnych zobaczysz odległe rejony

Najciekawsze wyprawy, do których musimy wykazać się wysoką kondycją fizyczną, to w głównej mierze wycieczki w góry, w tym także w góry wysokie, a kierunkiem są wierzchołki rozsiane po całym świecie. Osoby bez doświadczenia w eskapadach po górach, ale z wzorową kondycją, mogą wziąć udział np. w trekkingu po Podhalu i pokonać 4 najważniejsze szczyty tego regionu: Giewont, Babią Górę, Turbacz i Trzy Korony. Mogą również odwiedzić Sycylię, gdzie zobaczą sycylijskie parki narodowe, Etnę i przespacerują się uliczkami najpiękniejszych miast tej wyspy – Trapani, Katanii oraz Palermo. Ale Europa to nie jedyne regiony, dostępne dla początkujących turystów – bez większych przeszkód poradzą sobie również w czasie wycieczki do Nepalu albo do Namibii.

Kontakt:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]