Złoto inwestycyjne – sztabki, monety i papiery wartościowe

Kliknij tutaj, aby zamówić złoto inwestycyjne.

Polacy sporo myślą o emeryturze i o zabezpieczeniu się na ewentualną “czarną godzinę”. Z tej przyczyny zwykle dążą do tego, aby chociaż raz na rok odkładać niewykorzystane środki finansowe na koncie lub na lokacie w banku. Od jakiegoś czasu jednak to rozwiązanie jest mało opłacalne – niskie oprocentowanie lokat i stała inflacja sprawiają, że oszczędności nie zapewniają zysku, a właściwie to z czasem tracą siłę nabywczą. Nie zaskakuje więc to, że pojawiło się zainteresowanie innymi formami inwestycji, w tym także gromadzeniem złota lokacyjnego.

Co o złocie lokacyjnym mówi prawodawstwo w Polsce?

Inwestycja w metale szlachetne opiera się na kupieniu ich wtedy, gdy ich wartość na rynku jest korzystna i zbyciu ich, jeśli ta cena zacznie wzrastać. Ale należy podkreślić, że nie każdy wyrób ze złota jest traktowany jako kruszec lokacyjny, wobec tego np. zbieranie łańcuszków nie można nazwać inwestycją w złoto. To, co jest złotem lokacyjnym jest dokładnie określone przez polski prawo, w ustawie o podatku od towarów i usług. Według aktualnymi aktami prawnymi jest to przede wszystkim kruszec o próbie co najmniej 0.995 w płytkach bądź sztabkach. Tymczasem złote monety bulionowe muszą sprostać innym wymogom, żeby zostały nazwane za złoto inwestycyjne. Muszą mieć próbę wyższą niż 0.900, być wyemitowane po roku 1800 i co istotne – muszą być uznawane jako środek płatniczy w państwie, które je wybiło. Monety lokacyjne nie są numizmatami, toteż nie uznaje się ich jako okazy kolekcjonerskie. Przepisy wymieniają jeszcze jeden rodzaj złota inwestycyjnego, a mianowicie złoto reprezentowane przez papiery wartościowe.

Złoto inwestycyjne – co można kupić przez internet?

W sklepach polskich dystrybutorów złota inwestycyjnego bez problemu znaleźć można cenione na całym globie monety bulionowe z np. Austrii oraz Kanady, jak i sztabki ze złota. Zamówienia można składać też przez internet i nie jest to oferta tylko dla dużych inwestorów. Ci mniej zamożni znajdą w internecie bardzo zróżnicowaną ofertę sprzedaży złota w sztabkach o wadze 1, 2 czy 5 g, jak i złotych bulionówek o wadze 1/2, 1/4 bądź 1/10 uncji. Dostępne jest również złoto w tak zwanych „combibarach” pozwalających na odłamanie, a później zbycie odrębnych sztabek kruszcu.

Kontakt:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]