Sztabka złota – czy to bezpieczna i opłacalna inwestycja?

Wszystko, czego trzeba dowiedzieć się o złoto sztabki, znajdziesz na https://goldbroker.pl/sztabki-zlota/.

Zakładanie lokat lub po prostu gromadzenie pieniędzy na koncie bankowym nie jest obecnie tak korzystne jak dziesięć lat temu. Niskie oprocentowanie proponowane przez instytucje bankowe, ale także i ogólne zrozumienie, że nie inwestowany kapitał nie zarabia spowodowały, iż Polacy szukają sposobów, które umożliwią ich oszczędnościom zapewniać za jakiś czas dodatkowy przychód. Obok kupowania funduszy inwestycyjnych, obligacji państwowych i akcji, coraz większym popytem cieszą się metale inwestycyjne, a głównie – złoto w sztabkach.

Złoto w sztabkach – dlaczego popyt na ten kruszec pozostaje wysoki?

Od razu trzeba dobitnie zaakcentować, iż inwestycja finansów w złote sztabki to długoterminowa inwestycja. Złoto zwykle nie poddaje się silniejszym i słabszym zawirowaniom obserwowanym w gospodarce, a nawet niepewność polityczna oraz ekonomiczna nieraz podbija jego cenę. Owszem, można spostrzec wahania w jego wartości, jednakże przeglądając jej historyczny wykres bez trudu daje się spostrzec, iż z biegiem idzie ona w górę. Co jest tego przyczyną? Od stuleci ilość tego metalu w aktywnym obiegu ogólnie się nie zmienia. Niegdyś służył on jako uniwersalny środek płatniczy, współcześnie jest stosowany w elektronice,medycynie oraz przemyśle, jak również – wciąż na dużą skalę – w sztuce i złotnictwie. Mimo, że pozyskiwanie złota jest bezustanne i teoretycznie powinno go być coraz więcej, recykling tego kruszcu zastosowanego między innymi do produkcji urządzeń elektronicznych (jak kable USB albo odtwarzacze CD) jest w szeregu przypadków nierentowny, stąd popyt na złoto utrzymuje się wysokim poziomie i przewiduje się, że z biegiem lat ta tendencja nie powinien się zmienić.

Złote sztabki – odlewane w rozmaitych rozmiarach

Czytając o inwestycji finansów w złote sztabki większość osób momentalnie uzna, że to nie dla nich, ze względu na znaczny koszt. Jednak sztabki złota wytwarza się w rozmaitych rozmiarach, więc zasadniczo każdy może sobie pozwolić na inwestycję jakiejś części oszczędności w ten kruszec. Złoto można zamówić już w sztabkach o wadze 1 g, 2,5 g czy 10 g. Takie drobne sztabki są także idealnym pomysłem na upominek. Poważni inwestorzy, dysponujący większym kapitałem chętnie decydują się na większe sztaby złota o wadze 100 g, 250 g oraz 1000 g. Trzeba jednakże wiedzieć o dwóch rzeczach. Po pierwsze, nie można rozłamać odlanej sztabki przy ewentualnej odsprzedaży. Po drugie, inwestując w większą sztabkę kupujemy złoto zdecydowanie taniej. Stąd wskazane jest nabywać sztabki złota o przeróżnym ciężarze lub zdecydować się na zakup tzw. combibarów, które są fabrycznie podzielone na niewielkie sztabki.

Kontakt:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]