Rozwiązania dla biznesu – czym jest mass collect?

Szukasz więcej informacji o mass collect? Wejdź na flobo.io/mass-collect/

Mass collect to usługa, która pozwala na błyskawiczną weryfikację przelewów. Przedstawiamy pokrótce, jak funkcjonuje mass collect i jak ułatwia pracę dużym i małym firmom.

Mass collect – gdzie ta opcja będzie pomocna?

Działanie usługi mass collect jest w rzeczywistości niesłychanie proste. Polega na nadaniu wszystkim kontrahentom unikalnego numeru rachunku, który jest tym samym ich symbolem identyfikacyjnym. Takie działanie jest użyteczne tam, gdzie z miesiąca na miesiąc obsługiwana jest szeroka grupa klientów, czyli przykładowo w szkołach prywatnych, w firmach dostarczających usługi telekomunikacyjne, a także wszystkich działalnościach, gdzie wykorzystywane jest płatności abonenckie (między innymi w siłowniach). Należności przesyłane w systemie mass collect kierowane są na wskazany firmowy rachunek bankowy, jednakże wcześniejsze przydzielenie kontrahentom niepowtarzalnych numerów rachunków pozwala na ich efektywniejszą identyfikację, niezależnie o tego, jaką metodę wybrali oni do realizacji wpłaty (przelew z karty, tradycyjny przelew albo przelew za pośrednictwem poczty). Zastosowanie mass collect łączy się także z szybszym księgowaniem przelewów niż w przypadku księgowania ręcznego, a zarazem wyeliminowaniem możliwych omyłek nierzadko wynikających w trakcie tego procesu.

Mass collect także dla przedsiębiorstw wystawiających poniżej stu faktur

Choć usługa mass collect nie jest w tej chwili oferowana w większości banków (posiadają ją m.in. ING Bank Śląski i PM Bank) wypada rozważyć jej zastosowanie w przedsiębiorstwie, również takim, które co miesiąc rozlicza poniżej stu dokumentów księgowych. Stosowanie mass collect przynosi bowiem pewne korzyści, jak np. oszczędność czasu pracowników, możliwość połączenia z systemem finansowo–księgowym (a więc łatwiejsze śledzenie spływu opłat) czy integracja z narzędziami Finance Automation. Taką autorską aplikacją przeznaczoną do automatycznej obsługi należności jest Flobo. Pozwala ona nie tylko na powiązanie z usługą mass collect banku, ale posiada także funkcję wysyłania przypomnień o zbliżających się terminach płatności i windykacji, co z czasem efektywnie podnosi terminowość u kontrahentów otrzymujących faktury.

Flobo

Mob.: +48 730 74 55 30
E-mail: [email protected]