Oszczędzaj czas i pieniądze – sprawdź jak działa kantor online

Nie przekopuj już sieci! Kantor online dla Ciebie znajduje się na https://topfx.pl.

Jeszcze parę lat temu jedynym sposobem na wymianę waluty była wizyta w kantorze bądź w najbliższej placówce bankowej – na te pierwsze nadal można się natknąć w galeriach handlowych oraz przy sklepach wielkopowierzchniowych! Jednak w ekspresowo transformującej się rzeczywistości, konsumenci pragną wymieniać walutę bez konieczności opuszczania domu i po niższych kosztach, skutkiem tego właśnie utworzono kantory online, które na to pozwalają.

Kantor internetowy – zawsze najświeższy kurs wymiany

Działanie kantoru internetowego jest jednakowo łatwe jak fizycznego kantoru. Użytkownik wchodzi do serwisu przez założony przez siebie profil, a następnie wpłaca do swojego panelu kapitał, który potrzebuje wymienić na wybraną walutę. Zaletą kantorów wymiany walut online jest głównie to, że przewalutowanie można zlecać w nim o każdej porze dnia, a samo przewalutowanie ma miejsce już w porze pracy serwisu po aktualnych kursach, ustalanych na podstawie danych zaczerpywanych z Forex co parę sekund, a nie – jak w przypadku kantorów stacjonarnych – po średnim kursie, zazwyczaj z poprzedniej doby. Następnym i niesłychanie znaczącym atutem kantorów online są mniejsze spready niż te narzucone przez instytucje bankowe i kantory stacjonarne. Przewalutowanie w tych drugich polskiego złotego (w zależności od indywidualnego cennika) może zakończyć się uiszczeniem spreadu na poziomie nawet 3-4%, natomiast w kantorze internetowym spready najczęściej nie przekraczają 2%. Kantory online świadczą również kilka specjalnych usług lubianych przez konsumentów, np. dają możliwość ustawienia transakcji odroczonej, w której użytkownik zleca przewalutowanie po preferowanym przez niego kursie (transakcja jest przeprowadzana dopiero wtedy, gdy wskazany przez nabywcę kurs spotka się z tym na rynku) albo w ustalonym przez nabywcę terminie.

Kto używa kantorów internetowych?

Kantory wymiany walut online to usługa dla osób ceniących sobie komfort oraz ogromną wolność w zarządzaniu swoimi funduszami. Korzystają z nich też osoby spłacające pożyczki wzięte w obcej walucie oraz osoby uczące się lub pracujące za granicą. Aczkolwiek zanim zadecydujemy, aby powierzyć swój kapitał kantorowi internetowemu, warto zbadać jego renomę oraz bezpieczeństwo, np. poprzez weryfikację na portalu KNF, czy został on zarejestrowany jako instytucja płatnicza.