Chwilówka czy bank – gdzie wziąć kredyt gotówkowy

Kredyt gotówkowy jest bez wątpienia jedną z najchętniej zamawianych usług bankowych. Nie znajdziemy w tym oczywiście nic zaskakującego, gdyż można zdobyć tak nawet nieduże sumy – w wielu bankach najmniejsza stawka kredytu gotówkowego to pięćset złotych. Może on także być sposobem sfinansowania większych wydatków, ponieważ zwykle jego największa suma to nawet sto tysięcy złotych, jednak osoby o najwyższych zarobkach – na przykład prawnicy – są w stanie pożyczyć aż 500 000 PLN. Koszty kredytu gotówkowego są zależne przede wszystkim od zdolności kredytowej wnioskodawcy i mogą wahać się od 8 do aż 16 procent. Co oprócz tego należy o nim wiedzieć?

Kredyt gotówkowy – o czym nie zapominać?

Jak można dowiedzieć się z materiałów promocyjnych, kredyty gotówkowe są dostępne dla wielu klientów. Wniosek, jaki składamy jest szybko rozpatrywany, przez co środki otrzymujemy najwyżej po kilku dniach, a dzięki niedużym restrykcjom, mają szansę uzyskać go nawet osoby z niedużymi dochodami. To jednak nie znaczy, że kredyt gotówkowy będzie udzielony każdemu, bo tak jak przy innych rodzajach kredytu, bank przeanalizuje zdolność kredytową. Środki zdobyte dzięki kredytowi gotówkowemu możemy wydać na dowolny cel – zarówno na kupno sprzętu AGD, jak i auta czy sfinansowanie zagranicznego urlopu.

Kredyt gotówkowy – nie bierz bez doradcy

Decydując się na wzięcie kredytu gotówkowego, powinniśmy wiedzieć, iż nietrudno wówczas o pomyłki, a ich efektem okazują się najczęściej poważne finansowe kłopoty. Dlatego skorzystanie z konkretnej oferty musimy starannie przemyśleć, zwracając uwagę tak na oprocentowanie, jak i pozostałe koszty – na przykład ubezpieczenie czy prowizję. Trafionym rozwiązaniem na pewno będą zatem usługi profesjonalnego doradcy kredytowego, który dobierze kredyt odpowiedni dla naszych zarobków, abyśmy byli w stanie spłacić go bez poważnych komplikacji.