Z kamieniem czy bez? O pierścionkach zaręczynowych

Chcesz kupić pierścionki zaręczynowe Kraków? Odwiedź ten adres

Gdy spotkasz kobietę, z którą zechcesz spędzić resztę życia, prędzej czy później podejmiesz decyzję o małżeństwie. Wcześniej jednakże następuje ta wyczekiwany przez większość pań moment – oświadczyny, na które będzie Ci potrzebny pierścionek zaręczynowy.

Pierścionek zaręczynowe – rytuał od wielu stuleci

Obdarowanie kobiety pierścionkiem to niezmiernie stara tradycja, sięgająca Starożytnego Egiptu. Pierścienie są w kształcie okręgu, który symbolizuje wieczność. Tradycyjnie już nosi się je na czwartym palcu lewej dłoni, nazywanym notabene “palcem obrączkowym”, co wypływa z wiary, że od tego palca prowadzi żyła wiodąca wprost do serca, tytułowana “vena amoris”. Ogólnie uważa się, iż rytuał wręczania pierścionków zaręczynowych na Stary Kontynent przywieźli Grecy. Początkowo wykonywano je ze skóry, z tataraku, a także kości słoniowej. Dopiero później Rzymianie użyli do ich produkcji metali, przede wszystkim żelaza. Wartościowymi pierścionkami ze srebra czy złota obdarowywano tylko wtedy, gdy mężczyźni chcieli ogłosić swoją bezgraniczna ufność do partnerki. W dzisiejszych czasach pierścionki zaręczynowe od razu kojarzymy ze złotem, drogimi kamieniami oraz platyną, tymczasem materiały te w rzeczywistości szeroko wykorzystuje się do ich tworzenia zaledwie od paru wieków, przy czym duży przyrost ich popularności można spostrzec w XX w.

Pierścionki zaręczynowe – czy ich cena ma znaczenie?

Oczywiście wymarzona biżuteria na zaręczyny to pierścień z platyny z dużym brylantem, jednak możliwości dowolnego łączenia przeróżnych kamieni i metali są ogromne. Prócz diamentów wykorzystuje się szafir, rubin czy topaz. Niektórzy wybierają tańsze metale, jak stal damasceńską, tytan, srebro, a także drewno, niemniej jednak ciągle na rynku dominują pierścionki sporządzone z platyny i przeróżnych rodzajów złota (żółtego, białego i czerwonego).
Za ile wypada kupić pierścionek zaręczynowy? Niedawno popularne było przekonanie, że narzeczony powinien wydać na niego przynajmniej 2 miesięczne pensje. Koszt zakupu zależny jest od wielu czynników: wykorzystanego kamienia, materiału, ilości karatów czy designu, toteż każdy znajdzie ładny, niepowtarzalny pierścionek na miarę swoich możliwości finansowych. Pamiętajmy jednak, że pierścionek zaręczynowy jest przede wszystkim wyrazem zaangażowania i miłości, więc jego koszt nie jest najistotniejszy. Kluczowe jest to, czy spodoba się naszej przyszłej żonie.

Kontakt:
Alians - sklep jubilerski
ul. Kalwaryjska 32
30-504 Kraków

Tel.: +48 12-296-32-80
E-mail: [email protected]