Szukasz naszyjników z kamieniami? Przeczytaj ten poradnik

Jeśli szukasz naszyjników z kamieniami, koniecznie wejdź na www.bizutik.pl/naszyjniki.

Znajdziemy wśród nich prawdziwe minerały i ich syntetyczne zamienniki. Potrafią mieć najróżniejsze barwy – od brązu, przez czerwień, aż po niebieski. Jedne należy nosić do eleganckich kreacji, pozostałe doskonale będą wyglądały na co dzień. Naszyjniki z kamieniami od stuleci cieszą się wielkim uznaniem– inne są realia oraz trendy, jednak wciąż je często nosimy, a niektóre z nich są bezcennymi rodzinnymi pamiątkami. Warto więc powiedzieć kilka zdań na temat tego, jak wybierać naszyjniki z kamieniami i jak potem się o nie troszczyć, by posłużyły wiele lat.

Naszyjniki z kamieniami – jakie rodzaje?

Rozmaitość minerałów stosowanych do wytwarzania naszyjników jest wielka – oprócz topazów, turkusu czy bursztynu, znajdziemy wśród nich również minerały produkowane syntetycznie. Najczęściej spotykane to na pewno cyrkonie oraz kryształki Swarovskiego, które są stosunkowo tanie, a przy tym naszyjniki z kamieniami sztucznymi świetnie prezentują się przy strojach zarówno codziennych, jak i eleganckich.

Jak dbać o naszyjniki z kamieniami?

Kamienie szlachetne są zazwyczaj naprawdę wrażliwe na uszkodzenia – przy nieprawidłowym używaniu nietrudno zatem je zepsuć. Jak temu zapobiec? Po pierwsze – ściągając je za każdym razem, kiedy istnieje prawdopodobieństwo ich zarysowania – w czasie mycia, przy porządkach lub pracach ręcznych. Wystrzegajmy się również zakładania paru naszyjników z kamieniami na raz – istnieje prawdopodobieństwo, iż będą się zderzać i tym samym rysować.

Kontakt:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]